10 lat istnienia Obserwatorpolityczny.pl


Kochani czytelnicy, właśnie mija 10 lat od kiedy wystartował Obserwator Polityczny, mieliśmy dni lepsze i gorsze. Zawsze z pełnym przekonaniem przedstawialiśmy Wam nasz punkt widzenia, często trudny i kontrowersyjny ale zawsze wynikający z dogłębnej analizy otaczającej nas rzeczywistości.

Największa wartością wygenerowaną przez OP, zespół autorów, wolontariuszy, webmasterów jesteście Wy drodzy Czytelnicy. Od pierwszego dnia pracowaliśmy i pracujemy pro bono oddając Wam tysiące godzin naszej pracy, często kosztem naszych rodzin i obowiązków służbowych.

Nigdy nikt z redakcji OP nie zarobił nawet jednej złotówki na naszej działalności. Jedynym sposobem utrzymania serwisu pomijając darmową pracę na rzecz portalu Autorów są Wasze darowizny, Pragnę po tych 10 latach podziękować każdemu darczyńcy za każdy nawet najdrobniejszy datek.

Jaka przyszłość przed Obserwatorem Politycznym? Nie możemy składać żadnych deklaracji w dzisiejszych niestabilnych czasach obiecujemy jednak dostarczać Wam jakościowy kontent tak długo jak tylko to możliwe. Pragnę podziękować również „Krakauerowi” – bez Jego tytanicznej pracy, nic nie byłoby możliwe.

Zapraszam wszystkich zainteresowanych do współpracy.

Tomasz Klasa

Redaktor naczelny

7 komentarzy do “10 lat istnienia Obserwatorpolityczny.pl

 • 15 września 2021 o 21:52
  Permalink

  10 lat to kawał czasu, kawał życia wielu ludzi. Dziękuję Panu Panie Redaktorze za okazany trud i wytrwałość. Wasz portal przez te wszystkie lata pomaga wielu, bardzo wielu ludziom w rozumieniu otaczającego nas świata. Serdecznie gratuluję i życzę kolejnych 10 lat!

  Odpowiedz
 • 15 września 2021 o 21:58
  Permalink

  Ja również dołączam się do życzeń, mam nadzieję że was w końcu szlag trafi!
  Żartuje, przepraszam musiałem, żeby tradycji stało się za dość 🙂 Przyznaję po latach, że generalnie w kontekście linii geopolitycznej mieliście rację od samego początku, jednak capi tu onucami i takie są fakty. Zdrajcy!

  Odpowiedz
 • 15 września 2021 o 22:00
  Permalink

  Paczcie ludziska, jako ten czas zapier*la … Gratulacje i życzenie następnej dekady, byle nie przerwanej!

  Odpowiedz
 • 15 września 2021 o 22:09
  Permalink

  Myślę, że będzie dobrze ponieważ historia się wcale nie skończyła jak pisał kiedyś pan F. Jest wiele tematów do analiz, jeszcze więcej do rzeczowego pokazania na czym polegają. Nawet nie wiecie ile razy po dyskusji ze szwagrem lub kolegami z pracy odsyłałem ich do waszych artykułów, a na następny dzień mieli zbite dechami gęby i otwarte oczy, pomimo niewyspania bo czytali całą noc… Trzeba jakoś się skrzyknąć, żeby się zrzucać, bo nie ma niczego za darmo.

  Odpowiedz
 • 15 września 2021 o 22:32
  Permalink

  Cóż powiedzieć, gratuluję – przetrwaliście. Póki co jeszcze istniejecie.

  Odpowiedz
 • 15 września 2021 o 23:49
  Permalink

  Przyłączam się do wszystkich gratulacji. Naprawdę warto utrzymać dalej OP. Felietony Sz. Krakauera to światełko wyższej cywilizacji, którą tworzy. Wiele młodzieży już wyprostowało swój intelekt, dzięki tym felietonom. Nie zawsze się zgadzałem, ale zasadniczo analizy otaczającej rzeczywistości są unikalne na tym pustkowiu moralnym i intelektualnym, jakie tworzą tzw. media głównego nurtu. Życzę kolejnych 10 lat, a potem nastanie nowa rzeczywistość i obyśmy ją tworzyli.
  Pozdrawiam

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.