0,8 % różnicy exit poll pokazuje stan społeczeństwa

WYBORY_2020_fot.red.

0,8% różnicy w sondażach exit poll pokazuje stan społeczeństwa. Ogłoszono 50,4% dla pana Andrzeja Dudy i 49,6% dla pana Rafała Trzaskowskiego (za IPSOS). Błąd to 2%, więc w momencie pisania tego felietonu, nie można powiedzieć nic pewnego o wyniku. Frekwencja była wyjątkowo wysoka, co bardzo dobrze świadczy o stanie naszej demokracji. Realnie każdy z kandydatów dostał po około 10 mln głosów – frekwencja około 70%, a to już poważna sprawa! Late poll (za IPSOS) z godziny 23:55 pokazane przez telewizję narodową to 50,8 dla pana Dudy i 49,2 % dla pana Trzaskowskiego, przy błędzie nadal około 1% (to około 170 tyś głosów). Tyle można pozytywnego powiedzieć o sytuacji politycznej w kraju, niestety na tym pozytywy się kończą.

Po haniebnej kampanii wyborczej, w której kandydaci obrzucali się oskarżeniami o wszystko, o co tylko byli w stanie, po druzgocącej roli niektórych mendiów (tu nie ma błędów), które jednoznacznie popierały swojego, a zarazem niszczyły – przeciwnika, nie da się niczego dobrego powiedzieć o naszej sytuacji. To jest coś niesamowitego, do czego doprowadzono i odpowiadają za to po równo rządzący i opozycja, jednak to rządzący mają odpowiedzialność za państwo, w tym za prawo do udziału w wyborach opozycji. Jeżeli potwierdzą się fakty, że setkom tysięcy ludzi ograniczono prawo do wyborów za granicą, to będzie szczyt hańby, miejmy nadzieję, że to nie będzie miało znaczenia dla wyniku. Jeżeli będzie miało, to o kształcie naszego państwa zdecydują Sądy. Przy czym we wrześniu br., TSUE będzie orzekał o tym, czy jedna z Izb Sądu Najwyższego jest Sądem. Co samo w sobie jest kolejnym skandalem.

Wygrany w tych wyborach nie może czuć się panem sytuacji. Tu nie ma jednoznacznego zwycięzcy. Zarazem jednak, przegrany nie może sobie uzurpować prawa do nieposłuszeństwa publicznego. Wynik wyborów należy uszanować, ponieważ tutaj o Państwo chodzi. A nie ma niczego ważniejszego, niż nasze Państwo.

Mamy problem z elitami, to widać, to słychać i to czuć. Nie trzeba być politologiem, żeby rozumieć procesy, które ci ludzie prowadzą dla utrzymania, czy też zdobycia władzy. Obecni rządzący poszli w totalny populizm podlewany rozdawnictwem i jak widać po tej kampanii, nadal się straszy nasze społeczeństwo Niemcami! Opozycja, która sama okrzyknęła siebie opozycją totalną, a jej część zachowywała się w sposób niegodny – donosząc na własny kraj w instytucjach Unii Europejskiej, jest współwinna. Ponieważ, także poszła w obiecywanie gruszek na wierzbie i do tego jeszcze – opozycja robi wielką łaskę faktem uznania wyniku wyborów! To jest szczyt wszystkiego, zwłaszcza w wydaniu dziennikarzy niektórych mendiów.

Przemówienia obu kandydatów były symptomatyczne. Pan Andrzej Duda, od razu odniósł się i samookreślił jako zwycięzca, a pan Rafał Trzaskowski nie uznał wyniku na podstawie sondaży. To pokazuje, że te wybory to tylko wstęp do dalszej gry i że tutaj nie będzie żadnej perfumerii, ani żadnego Wersalu. Chodzi o zwycięstwo i przejęcie państwa – zabezpieczenie władzy, a wybory to tylko jeden z elementów ciężkiego i długiego konfliktu.

Z perspektywy obywatela, podatnika i patrioty zatroskanego o los kraju, należy się cieszyć przez łzy ze zwycięstwa pana Dudy, ponieważ w ten sposób jest poważna szansa na zlikwidowanie nieszczęścia jakim był podział na dwa obozy polityczne. To dość machiaweliczne twierdzenie, ale opozycja walczyła o przetrwanie wraz ze zgłoszeniem pana Trzaskowskiego, jego porażka to koniec formacji politycznej, która go wystawiła. Oznacza to, że jedno z nieszczęść politycznych w naszym kraju, pokonuje drugie nieszczęście, a zarazem przybliża swój własny koniec. Ponieważ będzie próżnia na scenie politycznej, która zostanie wypełniona przez tego, kto zagospodaruje różne ruchy, emocje i przede wszystkim, przedstawi ludziom – alternatywę dla rządów dobrej zmiany.

Scenariusz alternatywny tych wyborów, to scenariusz zwycięstwa pana Trzaskowskiego, on nie jest powodem do radości, ale nie ze względów politycznych. To sympatyczny człowiek i prawie na pewno byłby dobrym Prezydentem. Chodzi o to, że na czas kryzysu, niech rządzący mają pełnię władzy i pełnię odpowiedzialności za państwo, KTÓRE SILNIE SFATYGOWALI. Niech tłumaczą ludziom, że 500+ jest warte już 250! NIE MA BOWIEM ZNACZENIA, KTÓRA Z TYCH OPCJI POLITYCZNYCH RZĄDZI W NASZYM KRAJU, BO OBIE RZĄDZĄ ŹLE.

Nie potrzebujemy wewnętrznych konfliktów i wojny na górze. Prezydent Trzaskowski, może bardzo skutecznie sparaliżować rządy dobrej zmiany, bo ze strony pana prezesa – tu nie będzie woli do porozumienia i współpracy. Pan Duda już bardziej państwa nie zepsuje, wiadomo co robili i co będą dalej robić. Jest szansa, że zdobędzie się na pewien poziom niezależności od pana prezesa?

Wniosek z tych wyborów jest nadal taki sam, jak z poprzednich. To wieś i małe miasta decydują o wyniku wyborów w Polsce, chyba że frekwencja tam spadnie, bo wyraźnie jest tam bardziej wrażliwa. To, zaś jest istotną determinantą dla naszego życia publicznego – konflikt „wieś – miasto”, będzie przenoszony na konflikt pomiędzy wartościami konserwatywnymi, a „nowoczesnością”. Nie jest to dobry scenariusz dla naszego państwa.

Bez względu na wynik – trzeba go uszanować, bo państwo jest jedno i wspólne i oby tak pozostało. Protesty wyborcze będą ciekawe, bo to jeżeli będzie zwycięstwo dobrej zmiany, to będzie to zwycięstwo o włos. Warto odnotować słowa pani Kingi Dudy, która powiedziała, że wszyscy zasługujemy na szacunek… Społeczeństwo jest tak podzielone, że może paść ofiarą nieprzychylnych czynników zewnętrznych, warto to mieć na uwadze.

26 thoughts on “0,8 % różnicy exit poll pokazuje stan społeczeństwa

 • 13 lipca 2020 o 05:08
  Permalink

  Szybki, ale bardzo dobry komentarz w oczekiwaniu na wiarygodne wyniki wyborów.

  Spokojnie sobie czekajmy na oficjalny werdykt.

  Nadwiślańskie Macondo jest podzielone pół na pół.

  Takie są fakty.

  Z jednej strony LUD z dawnych folwarków i slumsów, nie jedzący ośmiorniczek zapijanych winem po 1500 zł butelka, a z drugiej ELITY, lub uważający się za takowe i predestynujący do nich oraz wrażliwych na niuanse łamania prawa przez DOBRĄ ZMIANĘ.

  LUD (co by o nim nie powiedzieć) – nie wnika w spory prawne, jego interesuje 250 plus, co wspomina Autor.

  Wojny nie ma, jest koronawirus i nadciągający kryzys gospodarczy oraz grożący nam powszechnie kryzys klimatyczny.

  No bo PLUS 8 stopni Celsjusza nocą w środku lata w Krainie Macondo nad Wisłą, to nie jest normalne.

  Dane o koronawirusie nie są optymistyczne: potwierdzono zakażenie koronawirusem u 37 891 osób, 1 571 pacjentów zmarło, a 27 148 osoby już wyleczono.

  Takie są fakty, plus narastająca drożyzna.

  Czy przetrwamy?

  Do tego potrzebny jest SPOKÓJ i wzajemny SZACUNEK do siebie – mieszkańców Nadwiślańskiego Macondo, bez względu na poglądy i sympatie polityczne.

  Jestem urodzonym optymistą i uważam, że przetrwamy, tylko nie dajmy się podpuszczać przeróżnym MENDIOM, o nie zawsze znanych celach ich mocodawców.

  Amen.

  Odpowiedz
 • 13 lipca 2020 o 05:33
  Permalink

  Mój pies jest bardzo odważny i honorowy. Uznałem, że nie będę go szkolił. Jadłem ostatnio przepyszne parówki i kiedy do kuchni wparował mój pupil pomachałem nią a potem całym opakowaniem, tak z żartów krzyknąłem:

  Siad!

  A on wykonał polecenie. Bardzo mnie to zdziwiło. Dałem mu ćwierć. Resztę zjadłem z całą rodziną. Byliśmy rozbawieni sytuacją. Na koniec go ogoliliśmy maszynką. On lubi, to warczenie maszynki sprawia mu radość. Pies nie jest zbyt inteligentny, no ale trzeba mu przyznać, że odwagę to on ma. Podpuszczony warczy nawet na inne psiaki a mamy ich sporo.

  ps. od tamtej pory nie ma nigdzie parówek. Pożyczę od sąsiadki.

  Odpowiedz
 • 13 lipca 2020 o 07:49
  Permalink

  Stan na godz. 7 pokazuje nieco większą rozbieżność, około 2 % 🙂 o czym TO świadczy? O niczym. Spokojnie
  towarzysze lewicowi i liberalni (razem = liberasty), 5 lat szybko minie i wasz guru “jak nic-, usiędzie
  na stolcu” być może na jeszcze jedną kadencję, ale TU już dywagujemy w warunkach mocno futurystycznych, BO w okolicach 2030 (brzmi ów rok dziwnie znajomo) niczym deklaracje neokomunistycznej agendy tzw. zrównoważonego rozwoju. A po 30′ abarotno – PiS! 🙂 I tak w kółko Macieju (aż do usr*ej
  śmierci). Paka świętujmy demokratycznie owe demokratyczne święto………………………………….

  Odpowiedz
 • 13 lipca 2020 o 08:25
  Permalink

  Wyniki z 99% okręgów wskazują na zwycięstwo Dudy, acz z niewielką bo 2% przewagą, którą zdobył w okręgach wiejskich i to w większości na wschód od Wisły, gdzie elektorat jest tradycyjnie katolicko-konserwatywny i podatny na straszenie LGBT. Gdyby Trzaskowski nie strzelił sobie w kolano podpisując Kartę LGBT, to najprawdopodobniej wygrałby wybory. No cóż, za błędy trzeba płacić…

  Odpowiedz
 • 13 lipca 2020 o 09:02
  Permalink

  Słabe zwycięstwo, ale zwycięstwo. POLSKA STREFĄ WOLNĄ OD LGBT! Teraz trzeba się wziąć za zdrajców sprawy narodowej!

  Odpowiedz
  • 13 lipca 2020 o 09:07
   Permalink

   No tak… tak, jasne…

   Odpowiedz
   • 13 lipca 2020 o 11:20
    Permalink

    POWTARZAM POLSKA WOLNA OD LGBT! CAŁA POLSKA POD KRZYŻEM! TYLKO POD TYM ZNAKIEM POLSKA JEST POLSKĄ A POLAK POLAKIEM! POLAND LGBT FREE ZONE!

    Odpowiedz
    • 13 lipca 2020 o 18:16
     Permalink

     No nie wytrzymałem, weź się lecz człowieku, jjjjjj jest tym hamulcem rozwoju, który doprowadził do tego, co mamy. Za czasów powstania Kościuszki ludzie jednak byli mądrzejsi i wiedzieli, kogo wieszać

     Odpowiedz
     • 13 lipca 2020 o 20:52
      Permalink

      @kangoo. “Za czasów powstania Kościuszki…’ Kiepska analogia, kiepski bohatyr, a i ludzi robiono na maxa w bambuko – tamta szajba ma się całkiem dobrze po upływie ponad 200-u lat.
      Co robić skoro przygania kocioł – garnkowi w tym samym stylu!

    • 13 lipca 2020 o 19:44
     Permalink

     @WPK. POLAND LGBT FREE ZONE! W lewacko-komunistycznyj(neo), Hameryce za propagowanie
     podobnych haseł okrzyknięty byłbyś co najmniej ‘polskim faszystą”, a kto wie czy nie “wbity
     na pala” przez neomarksistowskich, lewackich zboków………………………………. 🤣
     Moja rada ….(wykasowałem).

     Odpowiedz
  • 13 lipca 2020 o 09:24
   Permalink

   Spokojnie – postęp MUSI postępować, może nie w takim “tępie” jakby TO działo się za “przegranego”
   gdyby lud wybrał, ale będzie (się działo) .
   “Teraz trzeba się wziąć za zdrajców sprawy narodowej!” Daj spokój, (daj im ‘porzyć”…) lud dokonał
   potwierdzenia, więc maja glejt – wszak sami siebie nie unicestwią?! 🙂

   Odpowiedz
  • 13 lipca 2020 o 11:03
   Permalink

   Proponuję “zdrajców sprawy narodowej” FFFF na FFFF różańcami…

   Swoją drogą, to nie przeszkadza Ci totalny wasalizm rządzących wobec Wielkiego Wuja z za wielkiej wody?

   Odpowiedz
   • 13 lipca 2020 o 11:25
    Permalink

    Nie ma czegoś takiego. Polska jest forpocztą wielkiej cywilizacji zachodniej, a Ameryka to nasi bracia, rządzona przez Jego Ekscelencję pana Donalda Trumpa jest dla nas nie tylko sojusznikiem, ale najbliższym bratem, matką i ojcem! Czas na odrodzenie całego Zachodu, a może to zrobić tylko Polska z Andrzejem Dudą – Chrystusem Narodów pod przewodnictwem Ameryki Donalda Trumpa! Wybieramy wolność a nie niewolnictwo, White Live (more) Matters! Bóg z nami! Lewactwu na pohybel!

    Odpowiedz
    • 13 lipca 2020 o 12:38
     Permalink

     Teraz dopiero zauważyłem, że za przeproszeniem, jaja sobie robisz.
     Innymi słowy wesołek z Ciebie…

     Odpowiedz
    • 13 lipca 2020 o 13:48
     Permalink

     …Jak to się stało, że w tak ogromnej skali mogła nastąpić całkowita zmiana postaw ludzi i zmiana wyznawanych przez nich wartości? Odpowiedź na to pytanie można znaleźć w książce Patricka J.Buchanana zatytułowanej „Śmierć Zachodu” (2001 r.) W swojej książce Buchanan stwierdził, że „NASZ ŚWIAT WYWRÓCIŁ SIĘ DO GÓRY NOGAMI” – nastąpiła całkowita zmiana wyznawanych przez ludzi wartości „ZACHÓD UMIERA” – w świecie tym umiera więcej ludzi niż się rodzi „CZŁOWIEK ZACHODU, UWOLNIONY OD OBOWIĄZKU CYWILIZOWANIA I CHRYSTIANIZOWANIA LUDZKOŚCI, PŁAWIĄCY SIĘ W LUKSUSIE I ROZPASANIU, ZDAJE SIĘ TRACIĆ WOLĘ ŻYCIA” – seks i zabawa ponad wszystko.
     4 Rodzi się następne pytanie, pod wpływem czego lub kogo świat zachodni uległ tak radykalnej zmianie? Patrick Buchanan wskazuje, że stało się to za sprawą grupy neo-marksistów, którzy wiele lat temu – w latach 30-tych ubiegłego stulecia – spotkali się w Niemczech, w Frankfurcie, by po kilku latach – już jako „Szkoła Frankfurcka” – przenieść się do Nowego Jorku, gdzie było bezpieczniej i było większe pole działania. Członkowie tej grupy – na podstawie analizy przyczyn niepowodzenia prób przeniesienia Rewolucji Październikowej z Rosji do innych krajów zachodnich – doszli do wniosku, że kapitalizm można pokonać nie siłą, lecz na drodze dokonania zasadniczych zmian w postawach i w myśleniu ludzi – w trwającym dziesięciolecia procesie ich edukacji i indoktrynacji. By osiągnąć taką zmianę, należy w sposób jak najbardziej perfidny wykorzystać słabości ludzkie i wmówić im, że cywilizacja zachodnia, zwłaszcza jej klasa średnia, jest winna wszystkich podłości i wyzysku mas pracujących, a także ludności podbitych kolonii, dokonanych przy naruszeniu praw obywatelskich, szczególnie osób o innym niż biały kolorze skóry. Należy więc należy zniszczyć i cywilizację zachodnią, i klasę średnią. 2.„SZKOŁA FRANKFURCKA” i jej „TEORIA KRYTYCZNA”Głównymi filarami „Szkoły Frankfurckiej”, nazywanymi też Czterema Jeźdźcami Rewolucji byli: •Węgier Gyorgy Lucas •Włoch Antonio Gramsci •Niemiec Max Horkheimer •Amerykanin Herbert Marcuse Charakterystykę „Teorii Krytycznej”, jaką stworzyła „Szkoła Frankfurcka”, przedstawił Patrick J.Buchanan w swojej książce „Śmierć Zachodu”. „TEORIA KRYTYCZNA”: Jej główna teza:
     5 „Zasadniczo niszczycielski krytycyzm wobec wszystkich głównych elementów zachodniej kultury” •Chrześcijaństwa •Kapitalizmu •Władzy •Rodziny •Patriarchatu •Hierarchii •Moralności •Tradycji •Ograniczeń w sferze seksualności •Lojalności •Patriotyzmu •Nacjonalizmu •Dziedziczności •Etnocentryzmu Jako główne pola indoktrynacji „Teoria Krytyczna” przyjęła: •Rodzinę patriarchalną – jej zniszczenie jako podstawowej instytucji chrześcijaństwa i zachodniej kultury – miejsca dominacji mężczyzny nad kobietą – forsował zwłaszcza Gyorgy Lucas •Szkoły – podstawowe, średnie i wyższe jako miejsce formowania psychologicznego: dzieci i młodzież powinny w szkołach być kształtowane tak, by odrzuciły przekonania społeczne i moralne swych rodziców jako rasistowskie, seksistowskie i homofobiczne i przyjęły nową moralność•Wartości w duszach młodego pokolenia: wszyscy są równi wobec prawa, „Make love not war”(„uprawiaj seks a nie wojnę”), zabawa i przyjemność a nie praca jako sens życia, kłamstwo i oszustwo jako usprawiedliwiona droga do osiągania celów, nieograniczona niczym wolność osobista, życie bez obowiązków i odpowiedzialności za to co się robi, obowiązki rodziców stanowią zbędne obciążenie wolności osobistej •Media – radio, film, telewizja: nowe media przewyższyły wkrótce znaczenie szkół w kształtowaniu umysłów młodych ludzi – „liczy się to, co pokazała telewizja lub film” •Zachowania seksualne – promowanie rozwiązłości wśród kobiet i dzieci („Rewolucja seksualna”), seks dozwolony w każdej formie i w każdym miejscu, seks jako źródło przyjemności, nie pociągający za sobą żadnych obowiązków ani zobowiązań•Postawy i nastroje kobiet – ich emancypacja:
     równouprawnienie kobiet jako droga do osiągania szczęścia, kariera zawodowa i zarabiane przez kobiety pieniądze jako sposób na wyzwolenie się spod władzy mężczyzn, przyjemność płynąca z nieskrępowanego niczym seksu jako sposób życia (filmy w rodzaju „Seks w wielkim mieście” jako wzorzec zachowań), macierzyństwo i płynące z niego obowiązki – uznane jako zbędne ograniczenie wolności osobistej•Systemy władzy – dezintegracja społeczeństw pod wpływem rewolucji kulturowej i nowego proletariatu: radykalnej młodzieży, feministek, czarnych bojowników, homoseksualistów, ludzi wyobcowanych, aspołecznych, rewolucjonistów Trzeciego Świata, wszystkich prześladowanych „ofiar” Zachodu, mniejszości rasowych, narodowościowych i religijnych. „Jeźdźcy Rewolucji” dla osiągnięcia sukcesu rewolucji wykorzystali „baby boom” – gwałtowny wzrost urodzeń po II Wojnie Światowej: rodzice, mając w pamięci udrękę czasu wojny mieli ambicję wychować swoje dzieci w warunkach lepszych niż w tych, w których oni sami przeżyli dzieciństwo i młodość. Negatywny skutek wychowawczy był oczywisty: wychowali pokolenie egoistów, za nic mających wszystkie zasady, którymi dotychczas kierowali się ich rodzice. Gleba dla rewolucji kulturowej została w ten sposób przygotowana, i jej sukces przeszedł najśmielsze oczekiwania jej ideologów: deprawacja społeczeństw zachodnich znalazła swój wyraz nie tylko w procesie demograficznej śmierci Zachodu (kiedy rodzi się mniej dzieci niż ludzi umiera), ale także w masowym oszukiwaniu państwa, partnerów biznesowych, pracodawców, klientów i sąsiadów, które to zjawiska i ich skutki opisał Patrick Buchanan w swojej książce. Powstały dwie Ameryki: ta zarażona „Rewolucją Kulturalną” i ta druga – przywiązana do „starych” wartości, czująca, że „coś jest nie tak”…
     —————————————————————————-
     Tłumaczenie z języka angielskiego-Śmierć Zachodu: jak umierające populacje i inwazje imigrantów zagrażają naszej kulturze i cywilizacji to książka paleokonserwatywnego komentatora Patricka J. Buchanana z 2001 roku, w której autor twierdzi, że kultura zachodnia umiera i wkrótce zostanie zagrożona. Wikipedia (angielski)
     Zobacz oryginalny opis
     Pierwsze wydanie: 2001
     Autor: Patrick Buchanan
     Wydawca: St. Martin’s Press
     Liczba stron: 320
     Kraj: Stany Zjednoczone
     ——————————————-
     https://multibook.pl/pl/p/Patrick-Buchanan-Smierc-Zachodu/172

     “Polska jest forpocztą wielkiej cywilizacji zachodniej…. NIESTETY, w tym miejscu masz rację
     tylko po co ten przymiotnik “wielka”? gdybys uzywał czasu przeszłego, a,aaaaa to byłoby zrozumiałe… 🙂

     “a Ameryka to nasi bracia” napisz ze po krwi… 🙂 znasz takie powiedzenie, w konkretnym przypadku pasuje jak ulał mam na myśli 447 JUST “brat -brata w d*ę harata”, wisi też nad twoim
     karkiem( a może będziesz beneficjentem? – kto to wie?) dzięki m.in. D.F. Trumpowi niczym miecz Demoklesa…

     Odpowiedz
 • 13 lipca 2020 o 10:28
  Permalink

  “wiarygodne wyniki wyborów” LOL
  Przy bardzo wysokiej frekwencji liczenie głosów zajęło mnie niż 12 godzin gdy normalnie przy 50% frekwencji zajmowało to od 24-72 godzin.

  Odpowiedz
 • 13 lipca 2020 o 11:34
  Permalink

  “Wielka Polska Katolicka” pokazuje jak durny jest ten gggg. Tacy ludzie z chęcią użyczają zapałek do podpalenia stosu. To są niebezpieczni ludzie dziś już jawnie deklarujący swoje kryminalne zamiary.

  W zasadzie to takimi wpisami jak wyżej powinien zająć się prokurator, bo to jawne groźby. Nie wiem gdzie jest Web. Józ.

  PROSZĘ PANA JESTEM CAŁY CZAS. KAŻDY MA PRAWO SIĘ WYPOWIEDZIEĆ – A SŁOWO NA POHYBEL, JAKKOLWIEK NIEGRZECZNE NIE JEST ZAKAZANE. POZA TYM NIE BĘDZIEMY NIKOGO CHWYTAĆ ZA SŁÓWKA TO NIE TUTAJ… A MY CIESZYMY SIĘ, ŻE PRZETRWALIŚMY TE WYBORY I ŻE PORTAL DZIAŁA 🙂 POZDRAWIAM WEB JÓZ.

  Odpowiedz
 • 13 lipca 2020 o 12:22
  Permalink

  Bardzo dobry komentarz. Widać jak opozycja odzyskuje powoli wpływ na Polskę, a PiS doszedł do ściany, która powoli go będzie przygniatać. Gdyby nie ich nienawiść i dzielenie społeczeństwa, gdyby nie ich polityka histeryczna mieliby zapewnione wielkie zwycięstwo i niepodważalny glejt na dalsze rządzenie. Prezes postanowił inaczej, więc czeka go już tylko porażka. W Polsce dyktatura się nie uda, a może to spowodować tylko dalsze katastrofalne podziały z jakąś formą wojny domowej zdeterminowanej przez wrogów. W efekcie dalsze nieodpowiedzialne rządy dobrej zmiany dadzą opozycji wiele materiałów obciążających do postawienia ich przed sądami z Trybunałem Stanu włącznie.

  A robią się już nie przelewki jeżeli się słyszy takie teksty:
  https://demotywatory.pl/5010350/Prof-dr-hab-Boguslaw-Bierwiaczonek-wykladowca-Uniwersytetu

  Zarówno PiS, jak i wszystkie partie opozycyjne uczestniczące w transformacji niszczącej potencjał Polski odziedziczony po PRL nie zmyją z siebie historycznej hańby.

  Odpowiedz
 • 13 lipca 2020 o 18:03
  Permalink

  Z perspektywy obywatela należy się cieszyć przez łzy ze zwycięstwa pana Dudy, ponieważ w ten sposób nie ma nieszczęścia, jakim by było używanie przez pana RT prezydenckiego weta ,jako liberum veto.!

  Wishful Thinking (At Its Best)
  autor napisal (….)
  Z perspektywy obywatela, podatnika i patrioty zatroskanego o los kraju, należy się cieszyć przez łzy ze zwycięstwa pana Dudy, ponieważ w ten sposób jest poważna szansa na zlikwidowanie nieszczęścia jakim był podział na dwa obozy polityczne. (…)

  Odpowiedz
 • 13 lipca 2020 o 18:12
  Permalink

  Bardzo dobry wybór Polaków – wielkiego Narodu!

  Odpowiedz
 • 13 lipca 2020 o 19:28
  Permalink

  Z czego się tu cieszyć?
  POPiS wygrał……

  Zdominowanie sceny politycznej przez duopol wywodzący się z jednego środowiska, zarzadzany przez Ambasadę, nie wróży dobrze.

  Polakom urządzono igrzyska, zafundowano chleb, kiełbasę wyborczą.
  Teraz będą musieli to odpracować, zasuwając w nowoczesnych folwarkach, “na wysokości lamperii i z prędkością dźwięku”.

  Ktoś przywołał część z 21 Postulatów.
  Dobrze to już było….

  Odpowiedz
 • 13 lipca 2020 o 19:50
  Permalink

  19:47
  gruby
  @chee$e napisał:

  „synu ogladasz lewacka telewizje, i dobra materialne sie nie licza tylko duma,patriotyzm,moralnosc i resztka to tylko dodatki.”

  Ciekawie Twoja mama prawi, popatrzmy co wygnało Polaków na barykady 40 lat temu (wyciąg z postulatów MKS):

  7. Wypłacić wszystkim pracownikom biorącym udział w strajku wynagrodzenie za okres strajku jak za urlop wypoczynkowy z funduszu CRZZ.
  8. Podnieść wynagrodzenie zasadnicze każdego pracownika o 2000 zł na miesiąc jako rekompensatę dotychczasowego wzrostu cen.
  9. Zagwarantować automatyczny wzrost płac równolegle do wzrostu cen i spadku wartości pieniądza.
  10. Realizować pełne zaopatrzenie rynku wewnętrznego w artykuły żywnościowe, a eksportować tylko i wyłącznie nadwyżki.
  12. Znieść ceny komercyjne i sprzedaż za dewizy w tzw. eksporcie wewnętrznym.
  15. Zrównać renty i emerytury starego portfela do poziomu aktualnie wypłacanych.
  16. Poprawić warunki pracy służby zdrowia, co zapewni pełną opiekę medyczną osobom pracującym.
  18. Wprowadzić urlop macierzyński płatny przez okres trzech lat na wychowanie dziecka.
  19. Skrócić czas oczekiwania na mieszkanie.
  20. Podnieść diety z 40 zł do 100 zł i dodatek za rozłąkę.
  21. Wprowadzić wszystkie soboty wolne od pracy. Pracownikom w ruchu ciągłym i systemie 4-brygadowym brak wolnych sobót zrekompensować zwiększonym wymiarem urlopu wypoczynkowego lub innymi płatnymi dniami wolnymi od pracy.

  11 z 21 postulatów dotyczyło albo mamony wprost albo zmniejszenia obciążenia pracą przy zachowaniu niezmienionej ilości mamony w robotniczych portfelach. Ten cały MKS to jakoś tak nie do końca polityczny był chyba ? A co z realizacją postulatu numer 8 ? Jakoś tak jakby znowu stał się aktualny, szczególnie w świetle naszej tu dyskusji o podwyżkach u piekarza ? Lud na barykady ponownie przeciwko złym komunistom ponownie podnoszącym dodrukiem ceny nie wyszedł ? Dziwne.

  Zapytaj się mamy co robiła w 1981 roku i czy był to zryw przeciwko komunie czy przeciwko inflacji i pustym półkom. Bo z postulatów MKS wynika że komuniści nie byli tacy źli, tylko nieudolni raczej: zasuwać kazali normy śrubując a mięsa do garnka zapewnić nie potrafili.
  ==========

  Fragment dyskusji, O CO robolom chodziło…..
  OTAKE POLSKE WALCZYLI.
  Jaka otrzymali?
  Wszystko na kredyt, albo “chwilówkę”?

  Odpowiedz
 • 13 lipca 2020 o 20:17
  Permalink

  Spokojnie obejrzałem rosyjski bojewik : ОСТРОСЮЖЕТНЫЙ ВОЕННЫЙ БОЕВИК! БАЛКАНСКИЙ РУБЕЖ https://www.youtube.com/watch?v=fxj7EecCueA

  W temacie:

  Неудобная правда: западные СМИ набросились на “Балканский рубеж” – Россия 24
  https://www.youtube.com/watch?v=RqwsjqL4Aq4

  Сербские зрители увидели “Балканский рубеж” – Россия 24
  https://www.youtube.com/watch?v=yxlLmVJI9N0

  Przesłanie SLOBO …do (też?) Kom. WPK, NSZ 2.0, i “tych”…synów, lewicowych komuchów postpezeteerowskich jak i
  zorganizowanych w różnych takich postkomunistycznych ‘uniach wolności”. 🙂

  Jak dla mnie – jedna półka! 🙂

  Последнее обращение Слободана Милошевича к славянам – Посмотрите на нас и запомните – с вами сделают тоже самое, когда вы разобщитесь и дадите слабину. Запад – цепная бешеная собака вцепится вам в горло”.

  Pamiętamy kto był wówczas prezydętem i typem od spraw zag. (szacunek za głoszenie prawdy p. K. Balińskiemu!).

  Odpowiedz
 • 13 lipca 2020 o 20:28
  Permalink

  Aby mądre myśli nie rozproszyły się bez śladu, proponuję usystematyzować i uwiecznić w granicie TO:

  „Forpoczta Wielkiej Cywilizacji Zachodniej” (FWCZ).

  Specjalny dekret powinien zakazać używania TEGO mimochodem.
  Tylko w uroczystej atmosferze, obowiązkowo na stojąco i ze łzami w oczach.
  Idealnie, aby w tle brzmiała Oda „Do radości”.

  Tym samym dekretem określić, że wyrażenia:
  «Wschodnia Flanka» (WF),
  „Sojusznik Strategiczny” (SS),
  «Polska z Andrzejem Dudą – Chrystusem Narodów» (PzADCN) – odtąd należy uznać za synonimy TEGO.
  („SS” to tylko skrót, broń Boże).🙂

  P.s.
  Gratuluję wszystkim wspaniałego wyboru.
  A czy ten wybór był „z własnej woli” czy „przeciw sobie” to już nie ma znaczenia.

  Odpowiedz
 • 13 lipca 2020 o 21:11
  Permalink

  Ciepła jeszcze i obiektywna analiza wyboru w Polsce dokonana 45 min. temu: Игорь Панарин: Мировая политика #546. Выборы в Польше состоялись https://www.youtube.com/watch?v=b4m0U4pbeLc

  Pozdrawiamy p. Profesora 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.