Społeczeństwo

05.10.2018 godz. 11.00 – Sejm RP – Protest oszukanych przez banki

 Wobec faktu, iż:
 • obecny Rząd dalej toleruje wykonywanie umów tzw. kredytów walutowych  w sposób sprzeczny z prawem
 • majątki tysięcy polskich rodzin są licytowane na podstawie niekonstytucyjnych przepisów o BTE[1] oraz przepisów niezgodnych z Dyrektywą 93/13, co potwierdzają ostatnie wyroki TSUE
 • przedstawiciele większości parlamentarnej wprost mówią o złamaniu obietnicy z kampanii wyborczej zdecydowaliśmy się na organizację protestu pod sejmem.

 

Podczas protestu będziemy wnioskować do Klubów Parlamentarnych o złożenie projektu ustawy likwidującej art.485 par.3 (dot. możliwości wydawania  nakazów zapłaty na podstawie wyciągu z ksiąg bankowych) oraz eliminującej Bankowe Tytuły Egzekucyjne, które są stosowane mimo wyroku TK z 2015 r.

Na konieczność likwidacji tego przepisu zwracał uwagę zarówno Rzecznik Praw Obywatelskich[2] jak i Ministerstwo Sprawiedliwości[3].

Niestety prace, które się toczą w tym zakresie są zbyt powolne. Skutkuje to zlicytowaniem 30 tys. rodzin, na podstawie BTE lub nakazu zapłaty[4]. Z tego ponad 2 tys. w ciągu ostatniego roku. A jak potwierdził Trybunał Sprawiedliwości, w tym zakresie polskie przepisy nie zapewniają właściwej ochrony konsumentów[5][6]. W tej sprawie Sąd Rejonowy w Siemianowicach Śląskich złożył wniosek o wydanie orzeczenia w trybie prejudycjalnym[7], niestety wobec przepisu umożliwiającego bezprawne licytacje nie wnioskowano o tzw. zabezpieczenie.

Obecny Rząd uznał, że pozbawienie 30 tys. rodzin dachu nad głową nie jest problemem; politycy są bierni, a rodziny tracą dach nad głową. Z jednej strony Rząd prowadzi politykę społeczną, a z drugiej pozwala na wyrzucanie całych rodzin na ulicę tylko dlatego, że banki dalej muszą zarabiać w sposób nieuczciwy

Na pikiecie zostaną przedstawione również założenia dotyczące pozwu grupowego przeciwko Skarbowi Państwa. Politycy nie zostawili nam wyjścia, nie chcieli komisji śledczej w sejmie, więc swojego rodzaju Komisja odbędzie się przed Sądem. Dzięki wytoczeniu tego pozwu, każdy polityk, prezes banku, urzędnik KNF, będzie musiał złożyć zeznania w tej sprawie przed Sądem. Tylko w ten sposób obywatele RP mogą poznać prawdę.

Arkadiusz Szcześniak
Prezes Stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu

5 komentarzy

 1. Duda zawiódł frankowiczów, wziął stronę banków.

 2. Prezes mojego banku, /Pekao SA/, w którym codziennie tracę swoje marne oszczędności zarabiał w ciągu jednego dnia 54 tysiące złotych.
  I wszyscy się z tego radowali.

 3. Rządzący Polską będą odbierali mieszkania Polakom.
  Jednocześnie jest trochę tekstów w sieci, że “przyjezdni” będą otrzymywali dopłaty do czynszu. Dziwi tylko, jak ktoś “z przyjezdnych” kogo nie stać na czynsz kupił sobie mieszkanie w Polsce? .

  STOP – życzę powodzenia.

 4. Czy słyszał ktoś o społecznych buntach przeciwko dyktaturze na Białorusi ? Zapewne nie znajdziemy takiej osoby która by nic na ten temat nie wiedziała. Media trąbią o tym na wszystkie możliwe sposoby. Nie bawiąc się w ocenę reżimu Łukaszenki – uściślijmy – to niedobry kraj przede wszystki dlatego że nie ma zachodniego modelu demokracji.
  A czy słyszał ktoś o rewolucji przeciwko bankowcom w Islandii – i to zakończonej sukcesem ? Jaka rewolucja – przeciwko … komu ? Bankom ? O co chodzi ? No tak, znowu media zapomniały poinformać społeczeństwa o pierwszej zwycięskiej rewolucji na początku nowego tysiąclecia. Historia bez precedensu w dziejach zachodniej cywilizacji znowu nie znalazła uznania jako ciekawy medialnie temat.
  Prywatne banki z Wielkiej Brytanii i Holandii zrobiły z Islandii bezpieczną wydawałoby się “melinę” z której dokonywano gigantycznych wirtualnych i bardzo często niezgodnych z prawem operacji finansowych. Banksterskie plany “uzdrowienia” gospodarki zakładały obarczenie Islandzkich rodzin długami 3.5 mld $ na 15 lat oprocentowanymi na 5.5 rocznie. Byliśmy świadkami przeogromnej presji dyplomatycznej przede wszystkim ze strony UK Holandii i instytucji EU oraz BŚ aby Islandia uznała i zaczęła spłacać długi zrobione de facto przez prywatne banki. Straszono zerwaniem kontaktów dyplomatycznych, więzi gospodarczych z EU itd. Dumny naród wikingów nie ugiął się. Wychodzi na ulice i żąda nowych wyborów i referendum.
  Upokorzony ale mądry naród islandzki obalił swój socjalistyczny (!!!) rząd który pod dyktando światowej finansjery zamierzał doprowadzić do formalnego bankructwa i finnasowego zniewolenia swojego narodu. Model któremu się sprzeciwli Islandczycy jest aktualnie przerabiany w Grecji. Dumni potomkowie Spartan nie potrafią się zorganizować i w efekcie płacą za nie tylko swój dług.

  …więcej to na:
  http://amerbroker.pl/?go=content&action=show&id=383

 5. NO PROSZE,PROSZE SFORZE ,,OP,, RAPTEM PRAWDA W GARDLE UTKNĘŁA…

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.