Чумачечая wojna czyli USA nas opuściły a Zachód zastanawia się jakich kredek użyć

Colorful crayons await childrens hands prior to the start of Petite Picasso, at the Cannon Air Force Base, N.M. library, March 24. Petite Picasso, run by the Cannon AFB library, provides art instruction to young children free of charge, for more information call 575-784-2786. Autorstwa Tech. Sgt. Josef Cole – https://www.dvidshub.net/image/400229/petite-picasso, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=56444498

Чумачечая wojna, mniej więcej w ten sposób trzeba określić to, co się dzieje na granicy Polski/Litwy i Białorusi, a zarazem Unii Europejskiej i Związku Białorusi i Rosji. Tak, to już jest niestety wojna – nikt jej nikomu nie wypowie, ale kolejne działania będą eskalowały. Wojskowi sami swoją obecnością powodują presję na otoczenie, jeżeli w nim są inni wojskowi – musi dojść do konfrontacji pomiędzy wojownikami, którzy co do zasady dążą do dominacji. Trzeba o tym pamiętać, zanim gdzieś się kieruje wojsko. Przy czym dzisiaj to już jest historyczny szczegół. Żołnierze zostali wysłani z obu stron, z tą różnicą że Białorusini mogą liczyć na realną, rzeczywistą i nieograniczoną pomoc całego Rosyjskiego Świata, którego są częścią. My natomiast jesteśmy opuszczeni przez USA, a Zachód zastanawia się jakich kredek użyć do wyrażenia swoich wyrazów bólu, wsparcia i zakłopotania – być może nawet rysując serca na asfalcie! Aha, oczywiście wobec nachodźców, żeby nie było niedorozumień!

Wojna to jest ostateczność, szczebel wcześniej zanim przemówią do siebie armaty (najpierw trzeba je mieć), czy wojska specjalne szachujące się wzajemnie nocami w lasach – w grę wchodzi polityka. Polityka, co do zasady posługuje się retoryką, do której argumentów dostarcza potencjał państwa, które politykę prowadzi oraz inteligencja, erudycja, opanowanie i spryt polityków. Tego będzie dotyczył nasz skromny felieton. Jest on odpowiedzią na pytania jakie będą stawiane w przyszłości, przykładowo jak to się stało, że „nikt nie chciał”, a już w połowie zanim się wydarzyło, każdy wiedział, „że się wydarzy”?

Niestety w istocie to sytuacja nie jest: „Чумачечая”, jak w znakomitej wiosennej piosence „Чумачечая Весна” w wykonaniu artystów z Ukrainy Потап и Настя (Алексеем Потапенко и Анастасией Каменских) – warto poszukać jest dostępna publicznie i legalnie w internecie. Sytuacja jest dramatyczna, ponieważ stoimy wobec nieznanego i w żadnej mierze, nie kreujemy sytuacji jaka wydarzy się jutro. Samo doprowadzenie do czynnika przypadku napędzanego desperacją i to w kontakcie z polską granicą jest dowodem na klęskę polskiej polityki zagranicznej, która po prostu nie istnieje (i to nie tylko za tego rządu).

To, czego doświadczyliśmy przez ostatnie kilka miesięcy ze strony polityki realizowanej przez władze Rzeczypospolitej (i także opozycję) jest czymś tak niesamowicie niebywałym, że tego nie da się nawet wartościować w kategoriach porażki, nieudolności czy po prostu dziecinady. Prawdopodobnie to nie jest już nawet zadanie dla psychiatrów, bo wobec tego jak działają nasi rządzący i jak reaguje opozycja, po prostu nie da się zająć stanowiska. Ono siłą rzeczy musi być krytyczne, jednak nie ma takich słów, którymi w sposób nawet poprawnie formalnie kulturalny można to zrobić. Jak również zagrożenie wojną jest realne i dlatego jako lojalni obywatele, czy to się nam podoba czy nie – musimy się podporządkować i wstrzymać z krytyką wobec własnego rządu, (niestety) pana Prezydenta i naczelnika państwa. Jednak, to co obserwujemy od pewnego czasu, wykracza nawet poza poziom parówek pękających w puszkach po piwie. Mówimy o czymś po prostu niesłychanym, poza skalą.

Oto, bowiem władze Rzeczypospolitej – i to jest zarzut zasadniczy o charakterze obiektywnym – świadomie – lub – nie – to już nie ma znaczenia – idealnie wpisały się wyprzedzająco, w zakończony właśnie scenariusz ćwiczeń Zapad 2021, zarówno w wymiarze politycznym jak i wojskowym, które dyplomacja i wojska państwa związkowego Białorusi i Rosji ćwiczą od lat z powodzeniem, mając wypracowane wszystko, w tym pozycje wyjściowe do obrony przed NATO z precyzyjną dokładnością wojskowych logistyków. O ataku bronią jądrową na Warszawę, nie trzeba wspominać – to jakoś nie przebija się do mediów i mendiów (tu nie ma błędu) w Polsce. Jednak to jest realne, jak również to, że NATO nie usiłowało na to nawet przygotować realnej odpowiedzi – a dlaczego, to o to nikt nie pyta. Dlaczego? Może lepiej nie pytać?

Zdefiniowanie sytuacji w jakiej jesteśmy jest trudne, przy spełnieniu warunku zachowania lojalności wobec własnego rządu. Być może określenie, że jesteśmy w sytuacji w której grupa niedorozwiniętych psychicznie dzieci w piaskownicy, sypie piasek na maskę samochodu poważnych ludzi? To dość obiektywne oddanie naszej sytuacji? Co się może stać jest oczywistością, nawet jeżeli poważni ludzie, tylko będą chcieli odsunąć samochód, to samym włączeniem silnika wystraszą dzieci. Resztę proszę sobie dopowiedzieć, tu nie jest potrzebna nadzwyczajna wyobraźnia. Panowie – nie idźcie dalej tą drogą, bo to jest droga prowadząca do konfrontacji, nawet wywołanej przypadkowo i kaskadowo, a jej wynik może być tylko jeden! Co więcej, proszę pamiętać, że jest więcej aktorów, zdolnych wykorzystać czynnik destabilizacji jaki wprowadziła Białoruś na granicy, wystarczy popatrzeć ciut na południe – jaka radość nastała! Oto ziszczenie się wielkiego banderowskiego snu – o konflikcie Zachodu i Wschodu, jest bliższe, niż komukolwiek by się wydawało! Do tego w wyniku jakich głupich okoliczności! Naprawdę już mózg nie staje, mózg się chowa! Nie można się dziwić, jeżeli Rosja będzie zmuszona podjąć działania stabilizacyjne i humanitarne na zagrożonym ukraińskim pograniczu. Jak są kłopoty, zawsze wszyscy wyczekują rosyjskiej pomocy, także wiele milionów ludzi zniewolonych, zastraszonych i bojących się mówić w języku swoich Ojców – dzisiaj na Ukrainie i w w znajdującej się pod ukraińską presją postukraińskiej przestrzeni państwowej.

Co więcej, jako drugi zarzut dla władz Rzeczypospolitej, to niestety zarzut wiary we własną narrację, niestety naiwną. Uwaga – nie propagandę, tej nie mamy – nawet tego ten rząd przez lata nie był w stanie zorganizować. Nic poza narracją do wewnątrz. Co więcej, mamy do czynienia z jakimś nadzwyczajnym oczekiwaniem, że inni w nią uwierzą i przyjmą za swoją? Do tego jeszcze po świeżym grillowaniu Polski przez zdradzieckie i haniebne działania części opozycji – na kierunku rzekomej praworządności, rzekomych wolności obywatelskich i innych, w znacznej mierze sztucznie kreowanych kwestii obyczajowych. Otóż, nasi rządzący (i opozycja z wyjątkiem może dwóch osób) przyczyniają się do przedwczesnego uruchomienia rosyjskiej czujności. Tutaj zwłaszcza wypowiedź sejmowa pana Mateusza Morawieckiego Prezesa Rady Ministrów poczyniła nieodwracalną dewastację, jednak i pan (niestety) Prezydent RP swoje dołożył do rusofobicznego pieca – wywołując rosyjską reakcję. Zamiast wykorzystać szansę na włączenie Rosji do mediacji przez panią Kanclerz Merkel. Pan premier niestety wykluczył jakikolwiek rozsądek i podejście pragmatyczne. Po prostu spalił możliwość załatwienia sprawy przez Berlin w Moskwie. Co samo w sobie jest ultra interesujące, bo ma majątek i ma czym ryzykować, co więcej sprawia wrażenie rozsądnego? Dlaczego więc tak się zachował? Przecież realizacja polityki „robienia łaski”, skończyła się kompletnym zlaniem nas przez Waszyngton pana Bidena, czego najlepszym dowodem jest brak życzeń na 11 listopada (tak, autor ma świadomość że samo oczekiwanie jest żenujące) i wspaniały wywiad rządzącego na Białorusi pana Łukaszenki w CNN!

Narzucenie narracji o tym, że to Rosja stoi za kryzysem stworzonym przez Białoruś, można tylko porównać do uznania, że Skonfederowane Stany Ameryki istnieją i tylko tymczasowo stolica jest w Waszyngtonie, a nie w Richmond. Był to totalny – strategiczny – błąd, albowiem zrobienie wszystkiego, żeby Rosja odkryła karty wymagało tylko chwili cierpliwości, jak rządzący na Białorusi powie coś nieuzgodnionego. To nastąpiło, ponieważ pan Łukaszenko zagroził Unii Europejskiej odcięciem gazu, a to samo w sobie w tej chwili ma co najmniej absolutne znaczenie bo idzie mróz! Zostało to bezzwłocznie zdementowane przez sam Kreml – ustami pana Pieskowa – Rzecznika Prezydenta Federacji Rosyjskiej! Jednak, wywołany wcześniej do reakcji Kreml, nie mógł nie opowiedzieć się za kłopotliwą i problematyczną, ale jednak bratnią Białorusią! Czy naprawdę w Ministerstwie Spraw Zagranicznych RP, nie ma nikogo kto odrobinę chociaż myśli i przynajmniej minimalnie zna realia na Wschodzie? Tu nie trzeba przeczytać całej rosyjskiej literatury, czy studiować rosyjskiej duszy! Wystarczy pamiętać słowa pana Władimira Putina – Prezydenta Federacji Rosyjskiej: Rosjanie, Białorusini i Ukraińcy – TO JEDEN NARÓD. Jakie to niesie konsekwencje powinno być zrozumiałe dla każdego, kto myśli o Białorusi w kategoriach jakiejkolwiek konfrontacji. A to niestety od lat realizują nasze władze (wszelkiej maści), aktywnie wspierając Białoruską opozycję i finansując antyrządową propagandę. Dzisiaj zbieramy tego owoce.

Trzeba grać mądrze. Jeżeli się gra z nastawieniem na konfrontację – BO SIĘ JUŻ NIE MA INNEGO WYBORU, to trzeba mieć świadomość, że prawie na pewno się popełniło błędy. Zawsze trzeba zachować pole manewru, co więcej zawsze trzeba pozwolić – nawet największemu wrogowi na zachowanie twarzy. Chyba, że się jest pewnym swojej siły, ale tego na pewno akurat nie możemy być pewni. Bo na sojuszników, po słowach pana naczelnika państwa – już wiadomo, że nie ma co liczyć. Tak Szanowni Państwo, zagrożenia są także od Zachodu! Komuś wydaje się zależeć na zresetowaniu strefy buforowej. Jest to tak widoczne – jak słońce na niebie!

My jesteśmy w takiej sytuacji, że pomimo zapowiedzi latem przez pana Łukaszenkę, zupełnie nie przygotowaliśmy się do pojawienia się nachodźców, a później już tylko reagujemy – w następstwie zdarzeń, nad którymi nie mamy żadnej kontroli pozwalając się wciągać w grę, której naprawdę nie trzeba było tak głupio podejmować. Przez niemożliwe do pojęcia błędy naszych polityków, wywołaliśmy do gry przedwcześnie Kreml, który – nawet jeżeli nie miał specjalnej ochoty, to musi generalnie stanąć po stronie Białorusi. Tymczasem za nami nie ma nikogo i niczego, tylko przerażeni Niemcy, którzy boją się wzrostu poparcia dla „AfD” i „III. Weg”, tylko tak się akurat składa, że jeszcze nie mają do końca sformułowanego rządu. Naprawdę USA nas opuściły, a Zachód zastanawia się jakich kredek użyć. Szczerze i na poważnie, to autor sam nie wierzy, że to się tak szybko ziściło. Jednak taka jest rzeczywistość.

W kolejnym felietonie – jeżeli nasz serwer wytrzyma – zastanowimy się jak można z tego wyjść. Tymczasem – apelujemy o bezwzględne przestrzeganie decyzji rządu Rzeczpospolitej i pełne wsparcie dla jego działań w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa naszego państwa. Proszę to rozumieć jednoznacznie i literalnie. Musimy być zjednoczeni – to w ogóle nie podlega żadnej dyskusji. Decyzje rządu w warstwie technicznej – budowa ogrodzenia, muru – zabezpieczenie siłami mundurowymi, są koniecznością w tym stanie rzeczy. Nie możemy się cofnąć, ani wpuścić nachodźców, jeżeli do tego dopuścimy ze względu na cokolwiek, to będzie równoznaczne z kapitulacją państwa. Jeżeli rząd nie potrafi zabezpieczyć granicy przed grupą zdesperowanych ludzi, traci legitymację do rządzenia. Jednak musimy być przygotowani na drastyczne obrazy, ofiary śmiertelne, smutek, łzy i potężny nacisk, w tym wielu wrogów wewnętrznych, przedkładających ponad rację stanu Rzeczypospolitej i oczywiście polskie prawo – rzekome prawa innych ludzi, którzy sami sprowadzili na siebie to nieszczęście i nie są w stanie nadal zrozumieć, że nie są tu mile widziani.

Uwaga, kwestia wykorzystania tej sytuacji do przykrycia problemów wewnętrznych przez rządzących jest tak jawna, że nie trzeba o tym pisać, ale uwaga – to już jest uderzenie w państwo w tej chwili, jak i każda krytyka rządu, nawet tak nieudolnego jak ten obecny (i niestety pana Prezydenta). Wróg u bram, jesteśmy atakowani – w praktyce znajdujemy się w stanie wojny, nasze Wojsko i Straż Graniczna są atakowane z terytorium sąsiedniego państwa – nie ma znaczenia przez kogo, za wszystko, co przychodzi ze wschodniej strony pełną odpowiedzialność ponoszą aktualne władze w Mińsku. Szkoda, że nasz rząd zmarnował, a w zasadzie uniemożliwił rozegranie tego kryzysu pomiędzy Berlinem a Moskwą, był to błąd strategiczny, a który być może zapłacimy krwią, a później kolejnymi latami pogrążania w retoryce przedmurza, narodowego męczeństwa i rusofobii. To jest porażające, że pragmatycznie myślący Polacy, muszą liczyć na rozsądek i mądrość przywódców sąsiednich państw, a działań, decyzji i zaniechań swojej klasy politycznej musimy się po prostu wstydzić. jak możemy liczyć na sojuszników, to właśnie po raz kolejny się przekonujemy… Proszę to zapamiętać. Całość felietonu możemy zamknąć w pytaniu: Jak to się stało, że „nikt nie chciał”, a już w połowie zanim się wydarzyło, każdy wiedział, „że się wydarzy”? To klucz do interpretacji tego, co widać w telewizorze.

UWAGA – TEKST – DEDYKUJEMY:

PANU PAWŁOWI Z MIEJSCOWOŚCI MAJĄCEJ W KODZIE POCZTOWYM “78”

I

PANU GRZEGORZOWI Z MIEJSCOWOŚCI MAJĄCEJ W KODZIE “57”.

Panowie bardzo serdecznie osobiście Wam dziękuję. Wasze wsparcie zdecydowało, przeważyło i pozwoliło na ponowny rozruch całości. Będzie zaszczytem poznanie się. Autor.

45 komentarzy do “Чумачечая wojna czyli USA nas opuściły a Zachód zastanawia się jakich kredek użyć

  • 13 listopada 2021 o 09:49
   Permalink

   Redaktorzy piszący te pseudokomentarze mają płatne dodatkowo od linijki 🤣🤣🤣🤣??

   Odpowiedz
   • 13 listopada 2021 o 10:46
    Permalink

    Tak dwie muszelki od literki!

    Odpowiedz
   • 15 listopada 2021 o 19:07
    Permalink

    Tomek! Za te słowa dostanę 10 tys. złotych. A kiedy? Po runięciu polskiej waluty wskutek wojny. Obecna wartość tych przyszłych pieniędzy to obecne pięć groszy nie więcej. Nikt nie chciał? 1989 rok – stado baranów nazywane polskim społeczeństwem głosuje za zburzeniem własnego domu. Przez następne 30 lat to samo stado głosuje tak samo. Czy może się to inaczej skończyć? W wyborach przechodzą ludzie wychowani za granicą i to tacy, co jeszcze się tym chwalą, a Polak na nich głosuje! Jeżeli jakiś naród nie ma instynktu samozachowawczego, to przestanie istnieć, będzie etnią bez państwa. Czy staniemy za tym rządem czy przeciwko niemu – to wszystko jedno, gdyż: jak powiedział w czasie I wojny Światowej feldmarszal von Moltke o rumuni: wszystko jedno, czy Rumunia będzie z nami czy przeciwko nam. Potrzeba 10 dywizji by ją w pierwszym przypadku obronić i potrzeba 10 dywizji, by ją w drugim przypadku rozgromić. Ratunek: wyjść z NATO, odsunąć od władzy wszystkie partie z ich ludźmi wywodzące się ze Solidarności.

    Odpowiedz
    • 15 listopada 2021 o 21:32
     Permalink

     @daniel. Pisze pan z uporem nazywając Polaków “1989 rok – stado baranów . W Rosji na dniach
     ujawnił się podobnie myślący osobnik swego czasu (dziś nie wiem) brylujący w tamtejszej TV
     (miał swoje okienko) który mówi o Rosjanach (z naciskiem na Ruskich) – stado baranów, toczka w toczkie z panem, dlaczego? Co jest powodem takiej oceny? I czy przystoi osobie bądź co bądź publicznej i znanej?
     Ów mudrec o nazwisku Leontjew ma w pogardzie Ruskich (kwestia pochodzenia etnicznego?)
     BA, przypominam sobie (pamięć mi ciągle służy – czego i panu życzę) że owego mudreca swego czasu linkowałem na OP (przypał!) Oto ów program cykliczny “odnako zdrastwujtie” okiem wiki:
     https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9E%D0%B4%D0%BD%D0%B0%D0%BA%D0%BE_(%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%B0%D1%87%D0%B0)
     Rosjanie piszą… “Путинский мерзкий пропагандон”. Leontiew, o wyborze wolnych Rosjan Ruskich w modnym temacie:
     …stado baranów …

     НИКОЛАЙ ПЛАТОШКИН ОТВЕТИЛ МИХАИЛУ ЛЕОНТЬЕВУ. https://www.youtube.com/watch?v=RxS3WWy6UTw

     ВОЛКИ, СК@ТЫ И П@ДОНКИ. ОТВЕТ МИХАИЛУ ЛЕОНТЬЕВУ. ИСТОРИК СПЕЦСЛУЖБ КОЛПАКИДИ. https://www.youtube.com/watch?v=EQTDAerUETM&t=619s

     Tak, a’propos -” baranów” ta analogia przypomniała mi się jako ze jeszcze ciepła, ruski internet “aż huczy’! Bo i jest dieło!
     Pan …też z tych samych? BO zachodzi mi TU taka pewna kompatybilność w “oskrablaniu”
     naszych Sławiańskich nacji i tu i tam … przypadek? 🙂
     A swoją drogą paskudny to zwyczaj…gdyby Sz. napisał o,oooo dajmy na to o żydach (że barany) nieważne czy Aszke-nazi, czy Sefardy byłaby zadyma na skalę ….. a Polaków czy Ruskich można… do woli,
     nikt, nawet pies z kulawą nogą nie stanie w obronie dobrego imienia, ( jeno ciągle “krzyk58″) w konkretnym przypadku Polaków, BA nawet WEB. JÓZEF przejdzie (zapewne) do porządku dziennego.. najważniejsze byle nie ‘treści antysemit-nickie”! Nieprawda’ż?
     I jeszcze stosowna sentencja w temacie człowieka od którego politycznie dzielą nas lata świetlne:
     zamieszczona na takim’że kosmicznym, z wychyłem w lewą stronę portalu: https://demotywatory.pl/4158000/Aby-dowiedziec-sie-kto-naprawde-Toba-rzadzi

     “Ratunek: wyjść z NATO, odsunąć od władzy wszystkie partie z ich ludźmi wywodzące się ze Solidarności. Sogłasien , w tym zapomnieć o lewicy i komunistach wszelakich odcieni! Ta sama szajka.
     Korzystając z nadarzającej się okazji zaproponujmy nieskromnie swoje skromne osoby
     na dobry początek … a co, albo my som jacy-tacy? 🙂

     Odpowiedz
     • 15 listopada 2021 o 23:01
      Permalink

      @krzyk58

      Małe sprostowanie do opinii @Daniela.
      To nie barany, tylko owieczki prowadzone przez baranów na rzeź w imię zachodnich interesów. A “jaśnie państwo” nam wybitnie zbaraniało po zaborach i rewolucjach społecznych, ale robią ostatkiem intelektu aby odzyskać władzę i majątki choćby kosztem ludu, czyli rozmodlonych owieczek. Ale idą nowe czasy i młodzi już się mniej modlą, a więcej myślą, jeżeli jeszcze wyjdą spod nadzoru zachodu, czyli przestaną być sterowalni smartfonem, to wiele może się zmienić.
      Póki co może @Daniel trochę przesadził, ale ma rację bo cały czas Polacy głosują na baranów i pozwalają się rządzić obcym agentom.

     • 16 listopada 2021 o 19:30
      Permalink

      Otóż rzekła kiedyś owca do barana:
      -Mam wrażenie, że człowiek i pies współpracują razem.
      Baran na to: _ Ty znowu te swoje spiskowe teorie.
      najlepszym przykładem cccc, co zniszczyli własne stanowiska pracy, to ludzie pracujący w PGRach. Natura zna lemingi zbiorowo tłoczące się w kierunku samobójstwa.

 • 13 listopada 2021 o 07:30
  Permalink

  Bardzo mocny tekst, napisany dość ostrożnie ale bardzo dobry. Zgadzam się z tym że Rosja nie ma nic wspólnego z awanturnictwem Łukaszenki i w Moskwie już dawno się mówi że trzeba go wymienić.

  Odpowiedz
 • 13 listopada 2021 o 08:46
  Permalink

  Dobrze wypunktowane samo sendo problemu. Rozumiem, że Rosja mogłaby to rozwiązać jakby tylko chciała.

  Odpowiedz
 • 13 listopada 2021 o 10:48
  Permalink

  Dostrzegam plusy dodatnie owego “złapał Kozak -Tatarzyna …” reżim warszawski uwikłany w … nie jest w stanie egzekwować absurdów totalitarnego terroru “medycznego” narzucanego przez NWO, inaczej:
  trwającą już kilka lat III wojnę światową, gdzie wrogiem nr 1 jest Ludzkość (Wolny Człowiek).

  @Wierny czytelnik. W “której Moskwie”, jeśli Sz. raczy dopowiedzieć? Moskwa jak i Kreml posiadają ‘na stanie – różne “basznie”. Mówi się również , m.in. że dotychczasowy skład rządu premiera M. pójdzie
  wkrótce ( po nowym roku) do kasacji – Golikowa, Siluanow, i inni, Nabliudina z CB…

  W kontekście (rzekomego) awanturnictwa A.G. Łukaszenki przypominam takie powiedzenie adekwatne
  do tego “czto my natworili”, kto sieje wiatr – ten zbiera burze!

  W uzupełnieniu, punkt widzenia drugiej strony. Należy wysłuchać i ocenić, gdyż “nikt” nie posiada monopolu na prawdę (jedynie słuszną) na wyłączność.

  Czy Aleksander Łukaszenko „ZAKRĘCI KUREK”?

  CO WY TAM WYTWARZACE?! Łukaszenka o kryzysie migracyjnym

  Życzenia dla Polaków od Aleksandra Łukaszenki i narodu Białoruskiego

  A, ‘TO wszystko” (i jeszcze więcej) na kanale YT “Mój PUNKT WIDZENIA”.

  “Panowie bardzo serdecznie osobiście Wam dziękuję. Wasze wsparcie zdecydowało, przeważyło i pozwoliło na ponowny rozruch całości. Będzie zaszczytem poznanie się. Autor.”

  Miecławie, teraz na pewno lepiej rozumiemy przewagę mieć nad być? 🙂

  Dorzucam przemyślenia p. Maciaka. Musisz to wiedzieć (1251) Atmosfera przedwojenna, ćwiczenia na Okęciu no i biskupi mieli wyjechać https://www.youtube.com/watch?v=XYHzek8FVUk&t=63s

  “Tymczasem za nami nie ma nikogo i niczego, tylko przerażeni Niemcy, którzy boją się wzrostu poparcia dla „AfD”… ci przerażeni(Niemcy) lewacy z zachodniej zony – BOJĄ się tak naprawdę wzrostu znaczenia NIEMIECKIEJ REPUBLIKI DEMOKRATYCZNEJ! AfD=NRD= Serbołużycznie …

  Odpowiedz
  • 13 listopada 2021 o 11:18
   Permalink

   Zdrajca! Zdrajca! Zdrajca! krzyk 58 to po prostu zdrajca!

   Odpowiedz
  • 13 listopada 2021 o 12:03
   Permalink

   @krzyk58

   Sprawa jest prosta bez “mieć”, nie ma “bycia”, się po prostu nie istnieje.
   A odnosząc to do całej sytuacji geopolitycznej Polski widać doskonale tą przewagę. Bo gdybyśmy mieli swój własny przemysł, w tym zbrojeniowy, to byśmy byli bardziej suwerenni i nie musielibyśmy realizować kundelskiej polityki w stosunku do naszych braci Słowian. Styropian i Kościół zrobił z nas kundli do szczekania, a teraz założę się, że zachodni oligarchowie siedzą w swoich gabinetach i knują, jakby tu jeszcze Polaków bardziej skłócić z sąsiadami na wschodzie, jakby tam wojenkę wywołać, aby się naparzali, a oni będą w tym czasie robić ponad naszymi głowami interesy. Naszym kosztem osobiście.
   Jak nisko musiała upaść inteligencja w Polsce, że na to pozwoliła? Jak nisko upadli politycy, że się aż tak pohańbili?

   Odpowiedz
  • 13 listopada 2021 o 14:56
   Permalink

   @Jakimowicz. “Ура весна пришла, побежали гулять , на улицах так хорошо : солнышко , тепло , девчонки все такие красивые” Nu i czto, normalna “popsa” jakich wiele leje się z każdego zakątka FR. Nic unikalnego. Wole już to : “Skaldowie – Wszystko kwitnie wkoło(Wiosna)”. 🙂

   @Polska Ludowa nasza Ojczyzna Umiłowana!
   W sensie?

   Odpowiedz
 • 13 listopada 2021 o 11:48
  Permalink

  Kilka uwag zasadniczych do tego zacnego przesłania.
  „Jednak to jest realne, jak również to, że NATO nie usiłowało na to nawet przygotować realnej odpowiedzi – a dlaczego, to o to nikt nie pyta. Dlaczego? Może lepiej nie pytać?”

  To może trzeba na to odpowiedzieć:
  Po pierwsze – NATO atakuje tylko słabszych i po wcześniejszej manipulacji świadomości ciemnych mas wzbudzając ich niezadowolenie pod byle pretekstem w stosunku do legalnej władzy, aby nie stawiali za bardzo oporu. Na tym polega niesienie przez nich pseudo-demokracji, aby minimalizować ewentualne straty wojskowe, a maksymalizować zyski gospodarcze. To przemyślana taktyka. Z tym że Polaków rodem ze styropianu i katolickim błogosławieństwem tak zmanipulowali, że nawet wojska nie były potrzebne i sami oddali gospodarkę w zarząd powierniczy imperialistom zachodnim i ich agentom.

  Po drugie – aktualna sytuacja jest bardzo wygodna dla NATO i UE, to są ich plany, aby w Polsce uczynić punkt zapalny na tzw. flance wschodniej i wiązać Rosję na kilku „frontach” jak m.in. na Ukrainie. Nie zrobią więc nic, nawet kredek nie użyją poza sloganami, a będą czekali aż poleje się krew. Wtedy dadzą technikę wojskową, aby Polacy walczyli w ich interesie. Będą walczyć z Rosją do ostatniego Polaka. Jak ten scenariusz nie wyjdzie, a mam nadzieję że nie wyjdzie, bo chyba już Polacy zdają sobie sprawę do czego służą zachodowi na kierunku wschodnim, bo na zachodnim są tylko tanią siłą roboczą. Rząd też wydaje się tego świadomy, bo za bardzo nie garnie się do otrzymania pomocy zachodniej. Czas aby Białoruś przemyślała swoją akcję, bo wpisuje się swoimi działaniami w determinowany przez zachód scenariusz wywołania wojny na wschodzie, kolejnego punktu zapalnego między Słowianami, aby się nie mogli zjednoczyć. Tak już bywało w historii wiele razy, nawet tej Prasłowiańskiej.

  Po trzecie – jak nie wyjdzie potencjalny scenariusz wojny to budowa muru trwale podzieli nasze plemiona na kolejne może setki lat, jak zrobił to katolicyzm tysiąc lat temu. Już Brytyjczycy chętni są do pomocy w budowie muru. W ten sposób zrealizują dwa cele, zarobią i oddzielą nas od wschodnich plemion mentalnie jeszcze bardziej przystosowując do roli najemników na flance wschodnie. Szkoda, że rząd póki co realizuje scenariusz narzucony przez Zachód, który zbrodniczo doprowadził do tej wędrówki ludów, Polaków zamienił w tanią siłę roboczą a Polskę we flankę wschodnią.

  Kolejna kwestia:
  „Tutaj zwłaszcza wypowiedź sejmowa pana Mateusza Morawieckiego Prezesa Rady Ministrów poczyniła nieodwracalną dewastację, jednak i pan (niestety) Prezydent RP swoje dołożył do rusofobicznego pieca – wywołując rosyjską reakcję. Zamiast wykorzystać szansę na włączenie Rosji do mediacji przez panią Kanclerz Merkel. Pan premier niestety wykluczył jakikolwiek rozsądek i podejście pragmatyczne. Po prostu spalił możliwość załatwienia sprawy przez Berlin w Moskwie.”
  – w tym przypadku akurat popieram odrzucenie niemieckiej mediacji, bo to by świadczyło, że Niemcy nami rządzą. Miejmy trochę godności jako naród. Brawo Prezydent i Premier w tym wypadku. To rząd RP powinien porozumieć się z Łukaszenką i to pilnie. Należy odrzucić zachodnie imperialistyczne interesy, natychmiast zamknąć Biełsat i obiecać choćby po cichu dyplomatycznie Łukaszence i Putinowi, że więcej polskie rządy nie będą realizowały imperialnej polityki zachodu na kierunku wschodnim. Pytanie tylko czy zachód na to nam pozwoli, na ile jeszcze trzyma i szantażuje elity styropianu teczkami o ewentualnej współpracy, itp.

  Natomiast mur powinien powstać nad Odrą, aby nie wpuszczać do Polski zachodniego zdegenerowanego białego człowieka gdy będzie zmuszony kiedyś uciekać na wschód do ostatniej cywilizacji jaka pozostanie po ich eksperymentach liberalno-kapitalistycznych i obyczajowych. Powinni poczuć jak to jest marznąć na dworze bo im kraj rozwalono, jak ci Irakijczycy i inni na granicy z Białorusią. Zachód musi ponieść konsekwencje swojej destrukcyjnej polityki na świecie.

  A tu światła opinia zacnego profesora, pozwolę sobie kawałek zacytować:
  „Warto odwołać się do bezkrytycznego przejęcia przez rządzących Polską uniwersalistycznej etyki Zachodu, uznającej wyższość jego wartości (bez zastanowienia się nad ich instrumentalnym wykorzystaniem w bieżącej grze interesów). Te osławione „standardy zachodnie” nigdzie i nigdy nie zostały skodyfikowane, w praktyce przybierają różne formy, odbiegające od ideału, np. w dziedzinie przestrzegania praw człowieka, demokracji deliberatywnej, rządów prawa czy relacji między państwem a gospodarką. Uległy, jak wiele innych wartości, mitologizacji. Zachód i USA cierpią obecnie na „syndrom zmierzchu” i kryzys tożsamości, co powinno tonować krucjatę ideologiczną przeciw Rosji czy Białorusi.

  Przyjmując nominalnie standardy demokracji i praw człowieka za nowe dogmaty moralistyczne, Polska zaczęła je wykorzystywać polemicznie w konfrontacji z Rosją, zrzucającą z siebie jarzmo komunistycznej ideokracji. Zamiast wsparcia w tym procesie i współdziałania na rzecz budowy nowej Rosji, postawiono na jej osłabienie i wykluczenie. W miejsce ścierających się wizji ładu społecznego zaczęto promować jedną ideologię neoliberalną o rzekomo powszechnym charakterze, nie przyjmując do wiadomości, że jest ona jedynie zasłoną maskującą roszczenia zwycięskiego Zachodu (państw najbogatszych) do panowania i przywództwa w skali globalnej.

  Polska znalazła się na linii frontowej między Zachodem a broniącą swojej tożsamości Rosją. Zamiast wybrać rolę pośrednika i pasa transmisyjnego wartości, idei, norm i instytucji, stała się eksponentem obcych interesów w ekspansji na poradziecki Wschód. Do tego doszło zgubne myślenie w kategoriach odegrania się i odwetu za krzywdy jako natrętna pokusa rządzących, która skutecznie kieruje politykę państwa na tory skonfliktowania, anachronicznego prometeizmu i posłannictwa dziejowego.”
  (…)
  „Tworzy ona klimat konfrontacji tak w stosunkach wewnętrznych, jak i międzynarodowych, stawiając strony w pozycji wroga i ofiary, agresora i atakowanego (K. Kłosińska, M. Rusinek, „Dobra zmiana, czyli jak się rządzi światem za pomocą słów”, Kraków 2019). Słuchając polskich polityków ma się wrażenie, że są oni na jakiejś śmiesznej, ale i strasznej „wojnie retorycznej”. Wszystko kojarzy im się jak nie z „III wojną światową”, to z „wojnami hybrydowymi” prowadzonymi przez złowrogie siły sprzysiężone przeciw Polsce. Aberracja w postrzeganiu świata przybiera charakter „syndromu oblężonej twierdzy”.
  Przede wszystkim młode pokolenie Polaków musi upomnieć się o normalną Polskę, o jej niezależną politykę zagraniczną, opartą na autonomicznym i niezależnym od obcych instrukcji, rozumieniu interesu narodowego. Trzeba umieć wyjść z zaklętego kręgu niemożności i nie wdawać się w awantury antyreżimowe czy antyrosyjskie na Wschodzie – na Białorusi i na Ukrainie. W interesie wszystkich mieszkańców globu leży stworzenie nowej „planetarnej” solidarności. Budowanie mentalnych barier między narodami w obliczu narastających globalnych zagrożeń jest drogą donikąd. Polityczni decydenci dysponujący demokratyczną legitymacją do rządzenia nie mogą czuć się zwolnieni z odpowiedzialności za międzynarodowe strategie, przynoszące Polsce negatywne skutki w dłuższej perspektywie. Odpowiedzialność ta nie może mieć charakteru abstrakcyjnego.”
  Prof. Stanisław Bieleń
  Myśl Polska, nr 45-46 (7-14.11.2021) https://myslpolska.info/2021/11/09/czekajac-na-reset/

  Nie ze wszystkim się zgadzam, co ten prof. napisał, zwłaszcza te schizy antykomunistyczne świadczą, że kiedyś być może należał do tych elit pozbawionych inteligencji i rozwalających PRL? Kiedy wreszcie inteligencja w Polsce dozna oświecenia i zacznie protestować przeciwko polityce zachodu wobec wschodu? Kiedy uzna, że Polska Ludowa to najlepsze co geopolitycznie mogło się Polakom przytrafić po wojnie?

  Odpowiedz
  • 13 listopada 2021 o 12:46
   Permalink

   Ha ha ha dzisiaj się urodziłeś chłopie? Przecież tu nie ma żadnych przypadków, to głos prosto z Kremla – transmisja wyprzedzająca, ale inteligentnie, wręcz cynicznie inteligentnie podana w sposób wyjątkowo perfidny i podstępny. To właśnie tutaj trzeba szukać źródła prawdziwego kremlowskiego przekazu z wyprzedzeniem z ostrzeżeniem – od lat. Przez dwa miesiące zamknęli swoje sowieckie ryje, bo im przytkano serwer, ale widzę że znowu ruszyli i będą transmitować wolę swojego pana i władcy. Ten kto to obserwuje iod lat a nie ma odpowiedniego backgroundu bez najmniejszego wysiłku da się przekonać, nie obroni się przed takim jadem. Powtarzam to jest wysublimowana, ultra cwana, bardzo podstępna kremlowska propaganda. Proszę pamiętać – tu nie ma przypadków, jak milczą też nie ma, bo zaczęli milczeć jak się pojawiła na granicy dziewczynka z kotkiem brytyjskim.

   PANIE WPK A PISZ PAN CO PAN CHCESZ, ŻEBY POTEM NIE BYŁO 100 TYŚ EMAILI ŻE JEST PAN BLOKOWANY PUBLIKUJE PANA W CAŁOŚCI. POZDR. WEB JÓZ.

   Odpowiedz
   • 13 listopada 2021 o 13:52
    Permalink

    @WPK

    Twierdzisz, że ten zatkany serwer to wina Kremla?
    Mnie też zastanawia komu zależało na tym, aby zatkać usta Sz. Krakauerowi i nie pozwolić na pisanie opinii, bo może wtedy ktoś z polskich polityków poszedłby po rozum do głowy i nie nakręcał spirali przemocy na granicy, tylko dyplomatycznie załatwił sprawę. A tak nie czytali OP i popełnili masę głupstw.

    Może więc jest przeciwnie, że to twoim zachodnim panom zależało na uciszeniu niezależnego ii propolskiego źródła opinii, bo liczyli że Polacy popełnią jakiś błąd na granicy i dojdzie do wojenki? Tymczasem politycy u nas dostali zimny prysznic do czego może doprowadzić ich służba zachodniemu imperializmowi, bo nie wierzę, że samodzielnie podejmowali decyzje o mieszaniu się w sprawy Białorusi. Mamy tyle poważniejszych spraw gospodarczych na głowie, że politycy nie powinni się zajmować problemami obcych demokracji, czy reżimów. Każdy naród ma to co sobie wypracowuje i na co zasługuje, jak przegnie to historia spuści mu manto i tyle. Niemcy coś o tym wiedzą, ale się nie uczą, a Polacy powinni naprawdę przestudiować swoją historię ze zrozumieniem i odpowiedzieć sobie na pytanie dlaczego pod władzą ludową i dominacją ówczesną ZSRR w PRL powstał silny przemysł ciężki, zbrojeniowy itd., a demografia skoczyła na maksa, a teraz pod okupacją zachodu demografia leży, przemysł rozkradziony i tylko trochę dróg podbudowano, aby zachodni okupanci mogli się swobodnie poruszać po tymczasowym skansenie przeznaczonym na flankę wschodnią (czytaj przyszłą pustynię radioaktywną).

    Może więc @WPK zajmij się stukaniem dzieci, aby ratować tą Wielką Polskę Katolicką bo jest w zaniku. Myślenie ci nie wychodzi, może więc bardziej nadajesz się do produkcji owieczek dla zachodnich panów, bo na zmywaki będą potrzebować ustawicznie?

    Odpowiedz
 • 13 listopada 2021 o 14:12
  Permalink

  Wszelkie info o mojej śmierci były przedwczesne ! Po prostu ABSMAK do rzeczywistości !

  Zdołowany stanem polskiego g…a , a stan tego g… a najlepiej odzwierciedla niejaki WPK !
  Samo CHAMSTWO i poczucie ( durne) wyższości. To zwierzę wyhodowane przez zatrute, parszywe , nikczemne itd.itd. tzw. KORZENIE “S” .

  Ci PLUGAWI dranie przypominają Edka z Tanga Mrożka. Są TĘPI, NIKCZEMNI,ZADUFANI !
  Swołocz w tłustych podkoszulkach zdająca się mówić ” a co, k…a ? masz problem ” – jak to coś stworzone z nich – WPK ! Wielka Polska Katolicka – qrwa ! To jak plunięcie w twarz !!!!

  Ich reprezentację ( nie wszyscy oczywiście ) widzimy ZAWSZE 11.11 na tzw. MN .
  Było ( jak mówią mendia) PIĘKNIE , bo nikogo nie pobito/zabito ! Sukces k…a pełny !

  Nawiązując do onegdajszej śmierci J. P. Belmondo , którego pogrzeb mnie silnie wzruszył , chciałem podzielić się JEDNYM ale WAŻNYM spostrzeżeniem. Gdybym był znany, weszłoby do annałów.

  Otóż śmierć Belmonda przeszła u nas prawie bez echa. A przecież większość z nas starszych wychowała się na kinie francuskim . Na Człowieku z Rio , Gamoniu, Klanie Sycylijczyków . Fantomasie itd.itd. Ścierwa solidarusze też !!!

  W dodatku byliśmy wiernymi pachołkami NAPOLEONA ! i co ? GÓWNO ! Zasyfiona przez “S” Polska się WYPARŁA !

  Tymczasem Rosja NAJECHANA przez Napoleona , ergo, Francuzów CZCI pamięć Belmonda.
  Ja sam miałem przekaz przez YT via info rosyjskie .

  Tu daję link z pogrzebu. Nie musicie oglądać . Popatrzcie na WPISY pod uroczystością . Ze 40% to Rosjanie. Mogli nie lubić Francuzów, a tu : wielikaja strona, wielikij aktior i masa inn.

  Śladu ZAPIERDZIAŁEJ, SPOCONEJ, PLUGAWEJ Polski – córki Napoleona – NIET !

  WSTYD postsolidaruszy ! Zostają takie g…e twory jak WPK , który nawet nie wie dlaczego jest tak głupi i nikczemny jak jest !

  Tu link. https://www.youtube.com/watch?v=9U04ZsU_IkY

  Z tym ścierwem rządzącym nami nie widzę przyszłości. Białoruś ( i Rosja) była jednym z najbardziej nam życzliwych państw !!! To ws. tematu głównego.

  Odpowiedz
 • 13 listopada 2021 o 14:46
  Permalink

  Jest wielce prawdopodobne, że konflikt na granicy to początek zamiatania „porządków”, jakie Amerykanie stworzyli na terenie Europy Wschodniej.

  Odpowiedz
  • 13 listopada 2021 o 17:52
   Permalink

   Temat jest zbyt szeroki, aby był do opisania nawet w dużym komentarzu.
   Napiszę tylko, że każda ze stron granicznego konfliktu ma fanty, z których może rezygnować na korzyść porozumienia.
   – Białoruś może wycofać z granicy uchodźców.
   – Polska może zrezygnować z utrzymywania na swoim terytorium białoruskiego rządu na uchodźctwie, goszczenia Ciechanowskiej, tzw. białoruskiego prezydenta na uchodźctwie, oraz prowadzenia radia Biełsat, nadającego nie dla Polaków na Białorusi, ale dla Białorusinów.

   Odpowiedz
 • 13 listopada 2021 o 14:59
  Permalink

  @Miec. – dobry, cyt. art. z Myśli Polskiej, ale po co Twój … no durny wtręt “brawo … dla naszych (?) władz” … ” Za co ? Za PONOWNE obrzucenie gównem Białorusi i Rosji ? Oni NIGDY nie zrobią kroku w przód w stos. do Rosji czy Białorusi !

  Jak Merkel już coś zrobiła – CHWAŁA JEJ ! A liczenie na sk…ów solidaruszych to jak liczenie, że będziemy sadzić ziemniaki w grudniu !

  Kopiowanie z MP celne , ale nie WYCHARCHAŁEŚ uprzedzeń !

  Odpowiedz
 • 13 listopada 2021 o 15:28
  Permalink

  @Miec. , nie marnuj się , i nie tłumacz WPK , że zatkanie serwera OP to nie wina Rosji !
  Jesteś BEZ SZANS ! Oni zupełnie ODWRACAJĄ rzeczywistość ! Jeśli więc przyznajesz jakieś racje Rosji – to Rosja ma interes aby cię zatkać ! Chore ? Chore ! Pluń, obetrzyj palce, rzuć celny epitet. Najlepiej poniżający. To i tak zbyt dużo na to g…o !!!

  Oni są CHORZY , bądź opłacani! Zwróć uwagę , że to (wypikane) coś pojawiło się z durnym wpisem zaraz po uruchomieniu OP. Ja wszedłem przypadkowo po m-cu !

  Oni mają coś tam pod Bydgoszczą . Jakieś ichnie NKWD. Tu nie ma przypadków !

  Wejdź na Sputnika – w komentarzach zobaczysz furę zajadłego , chamskiego g…a przeciw Rosji, co jakby przeczy tezie o wszechmocy Rosji w necie. Albo zaniedbaniu. Bo wpisy RoSSija, onuce, q..y ruSSkie itp. są tam powszechne. Jak i powszechna jest kradzież nicków !!!

  Żaden ! Podkreślam ŻADEN podobnie plugawy komentarz p-ko Polsce albo PiS nie zaistniałby na portalach prawackich , typu :wPolityce, w Gospodarce, niezależna czy Dorzeczy. Nawet nie plugawy. Po prostu WBREW nurtowi .

  Proste, jasne – wyjaśniać nie trzeba . A Sputnik to wręcz byłe/stare BBC w stos.do w/w GÓWNA !

  WYJAŚNIĘ TEN FENOMEN – JAK TYLKO PUBLIKUJEMY COKOLWIEK TO MOŻNA DOSTAĆ INFORMACJĘ ZE SKANERA PORTALU – WSZYSTKO JEST DOSTĘPNE, WIDOCZNE I KAŻDY MOŻE SOBIE USTAWIĆ – INFORMACJA W CZASIE RZECZYWISTYM. POZDRAWIAM WEB JÓZ.

  Odpowiedz
  • 13 listopada 2021 o 17:10
   Permalink

   @fly. Po co wchodzić “aż na “Sputnika”, można na nieco niższy poziom na lewicowo-liberalne me(n)dia i masz ‘to samo”.
   A’propos “Solidarność”, tosz to panie Dzieju zawsze była, jest i będzie socjalistyczna lewica, w pełnej krasie lewica z przyswojonymi tradycjami rosofobskimi jeszcze z XIX w. 🙂

   Sputnik, sputnik . to nie tam kręcił (się) K*rejba?

   “Krzyk coś bierze, jak amen w pacierzu!”

   Ale co? Suplementy (diety)? A Może łyka wedy?

   “Wedy dzielą się na trzy rodzaje:

   śruti – „objawienie”, dosłownie „to, co usłyszane”;
   smryti – „zapamiętane”;
   njaja – wiedza opierająca się na logice.”
   🙂

   Odpowiedz
 • 13 listopada 2021 o 15:40
  Permalink

  Szalony Miecławie – wytłumaczę to prościej. Jesteś jak stary (prawda) profesor/pierdoła , którego dopadli w zaułku patrYJoci ( pisownia celowa) . Ty im usiłujesz rozwikłać zagadki polityki , a oni cię KOPIĄ po twarzy ! I RYCZĄ – WIELKA POLSKA KATOLICKA TY KUREW..A RUSSKA ONUCO , WYPImmmDALAJ !!!!

  Nie trać czasu . Kup rewolwer i strzelaj do g….a !!!

  @krzyk jak zwykle na fazie ! Ostatnio widziałem wiele programów o narkotykach w armiach II WŚ.
  Niemcy przodowali – Pervitin . Angole też mieli swoją amfę . Krzyk coś bierze, jak amen w pacierzu!

  Odpowiedz
  • 13 listopada 2021 o 21:51
   Permalink

   @fly

   Oprzytomnij wreszcie. Prawda jest taka, że czasami ktoś musi w kontrze napisać coś, co reszcie nie zorientowanym czytelnikom uświadomi prawdę z innej perspektywy. Inaczej przyjmą na wiarę to co pisze @WPK.

   A przeciwko Niemcom mogę być po stronie nawet samego diabła w postaci PiS-u i zdania nie zmienię. Już wystarczy, jak nas Niemcy dotąd wykorzystali podczas transformacji i nie ma to nic wspólnego z moimi uprzedzeniami. Nie życzę sobie aby ponad głowami Polaków załatwiali nasze problemy na Kremlu. Tu cię głaszczą a za chwilę niszczą. Obudź się wreszcie i zrozum, że Niemcy realizują metodycznie nowy Generalny Plan Wschodni. Rosjanie muszą bardzo uważać, aby nie stać się ich lennikami. Polacy już niestety zostali uzależnieni.

   Odpowiedz
   • 14 listopada 2021 o 09:58
    Permalink

    @Miecław. “Nie życzę sobie …” Ależ TO nie jest koncert życzeń, 🙂 a twarda gra gdzie nie uchodzi kopanie (się) po kostkach a raczej po jądrach . Fakty są takie że moje uwagi są “w kontrze” – jak ujęliby niektórzy kom. i tak “spiskowe” według Grzegorza … czy nawet “kreatywne” – normalny kreacjonista 🙂 zauważyła była niegdyś “krolowa …” “pacz” jaki
    wywołują “niestety” – chciałoby się napisać rezonans , ot choćby z ostatnich dni.
    I jeszcze sentencja M. Twaina na niedzielne rozważania: “Łatwiej jest oszukać ludzi, niż przekonać ich, że zostali oszukani.”

    Odpowiedz
 • 13 listopada 2021 o 16:29
  Permalink

  Nie podoba mi się ta cała hybrydowa zabawa na granicy polsko-białoruskiej.

  Pora żeby wielcy i ROZSĄDNI LUDZIE z tego świata – wygasili to chuligaństwo Pana Łukaszenki.

  Amen.

  Odpowiedz
  • 14 listopada 2021 o 09:58
   Permalink

   @Inicjator

   Chuligani z PiS-u którym demokracja na Białorusi nie pasowała teraz mogą się sprawdzić w ustawce z chuliganem Łukaszenką. 🙂 Miny mają rzadkie, jakoś tak cienko śpiewają a ich nieudolność i trzymanie się polityki unijnej tylko niszczy nasz wizerunek na świecie.
   Prestiż Polski i Polaków który tak mozolnie był budowany na świecie przez 45 lat istnienia PRL-u, jako kraju pokoju i bezpieczeństwa światowego, został zniszczony w III RP. Wszystko obrócono w pył, a w niektórych krajach na świecie zniszczonych przez zachodni imperializm wstyd jest przyznać się, że jest się Polakiem, a i ryzyko duże, aby nie dostać po mordzie.
   Zniszczono nasz prestiż, który kiedyś mieliśmy. Przez najbliższe 500 lat nie odzyskamy dobrego imienia przez tych politycznych palantów rodem ze styropianu.

   Odpowiedz
   • 14 listopada 2021 o 16:05
    Permalink

    @Miecław. Ująłeś> Jeno akcenty rozłożyłeś (punkt ciężkości) kiepsko. Nic TO , poprawię – Chuligani lewicowi którym demokracja na Białorusi nie pasuje teraz mogą się sprawdzić z prawdziwym Suwerenem, A. Grigorjewiczem Łukaszenką (i oby twoje życzenia pozostały tylko pobożnymi). ONY – TAM jątrzyli i PROSZĘ NIE UŻYWAĆ ANTYSEMITYZMÓW – WEB JÓZ – przed i po ubiegłorocznych wyborach, a, aaaaa i do tych pór niewiele
    zrozumieli (pacz: komentarz @Inicjator , wczorajszy?). 🙂

    Odpowiedz
    • 14 listopada 2021 o 19:50
     Permalink

     @krzyk58
     Tylko nie lewicowi!
     Jeżeli już to lewactwo obyczajowo-burżuazyjne, a to jest zasadnicza różnica. Prozachodni degeneraci chcieliby mieć dla przykładu świeże mięso do bzykania, a tu niestety Białoruski Chłop z jajami stanął okoniem i m.in, Białorusinki nie będą posługiwać w zachodnich burdelach, a Białoruscy chłopcy na gej party. Sprawa robi się więc poważna, zachód ma się o co bić.
     PiS-u do lewicy nie można zaliczyć, absolutnie.

     Odpowiedz
     • 14 listopada 2021 o 22:13
      Permalink

      @Miecław. “Tylko nie lewicowi!” Powiesz TO – TYM co to buszowali nie tylko po Mińsku (białoruskim) ale i w innych gorodach np. Brześciu/n.Bugiem, kiedyś Litewskim, jaczejka
      komunistyczna … latem ub. roku przed i po wyborach. Mam na myśli polskojęzycznych
      komunistów/lewaków spiskujących na terenie Republiki Białoruś przeciwko wybranemu przez Naród białoruski
      A.G. Łukaszence. Nawet “tutejsi” formułowi (OP) lewicowcy/komuniści są zdecydowanie nieprzychylni wskazaniom białoruskiego Suwerena. Komuniści tak mają! Czy mam wskazywać
      “brudnym paluchem”?? Chyba nawet (pośrednio) dziś TO uczyniłem …!!
      l

     • 15 listopada 2021 o 10:02
      Permalink

      @krzyk58

      Oczywiście powiem, że to są durnie nie mający pojęcia o historycznej lewicy społecznej i burżuazyjne dekadenckie pomioty pragnące rozwalić być może jeden z ostatnich systemów względnej sprawiedliwości społecznej. Na Białorusi, jak wynika z bardziej obiektywnych przekazów nikt nie głoduje, ba nawet podobno “niebieskie ptaki” są zmuszane do pracy, jak za dobrych czasów PRL, gdzie kretyni musieli zarobić choć trochę na swoje utrzymanie i byli do tego zmuszani prawnie, bo nie mogli żyć na krzywy ryj z socjalu, czyli naszych dochodów (podatków wtedy nie płaciliśmy). A ten jeden biedny lokai zachodu z niejakiej Krytyki Politycznej co tak z zapałem na Białorusi krytykował i podgrzewał nastroje powinien spojrzeć w lustro i sieknąć sobie z dyńki, a może dozna oświecenia.

     • 15 listopada 2021 o 12:46
      Permalink

      @Miecław. “A ten jeden biedny lokai zachodu…”
      E,tam! Nie bądź taki skromny – Miller, Cimoszewicz, Belka, mógłbym kontynuować ale po co?
      A i na forum OP sporo jest komunistów ‘z pochodzenia”, co to źle życzą A.G. Łukaszence!
      Napiszę jaśniej polskojęzyczna lewica i komuniści ‘od zawsze” byli antyłukaszenkowscy!
      Dotarło?!

     • 15 listopada 2021 o 17:21
      Permalink

      @krzyk58

      Upraszczasz sprawę i uogólniasz. Nie możesz wszystkich ludzi lewicy wrzucać do jednego worka. Tych których wymieniasz nie można nazwać lewicą, już ci pisałem, że żadna qurwa prozachodnia nie jest lewicowa, a burżuazyjna. Bo zachód i UE to władza burżuazji w najgorszym wydaniu, bo imperialistycznym. Dlatego wymienieni przez ciebie lokaje też powinni sobie sieknąć z dyńki, bo brakuje słów na ich polityczną głupotę.

      Teraz w demoludach się ludziska budzą co sobie najlepszego narobili rozwalając socjalistyczne gospodarki i zachód o tym wie, bo totalnie kontroluje media społecznościowe i zna nastroje jakie ludzie mają. Dlatego wciągnięcie dawnych demoludów do wojny z Rosją jest celem samym w sobie zachodu, aby podbić wschodnie zasoby dla swoich interesów, inaczej nie przetrwają. Nie chcą być też zależni od Rosji i Chin, więc wojna się nie skończy szybko, będą do ostatniego Polaka, Liwina i innych walczyć z Rosją o jej zasoby.
      Tu przykład Litwy, jak niszczą opozycję polityczną, aby lud nie odzyskał władzy:
      https://myslpolska.info/2021/11/13/litwa-w-oczekiwaniu-na-polityczna-rozprawe/

      W 1939 roku Papież (cytowałem kiedyś) uzasadniał agresję Hitlera na ZSRR koniecznością walki o sprawiedliwy podział zasobów świata, mając na myśli zachodnie i swoje katolickie interesy. Niemcy dostaliby zasoby Syberii i Kaukazu a Kościół rzesze owieczek, które by zmusił do przejścia na katolicyzm. Faszyzm i nazizm nie skończył się agonią w Norymberdze, hydra odrosła w nowej odsłonie ideologicznej i nowym imperializmem pod szyldem liberalizmu i globalizmu. Liberalizm od faszyzmu niewiele się różni.

      Tu masz rozsądną opinię i wskazania jak rozwiązać ten kryzys imigracyjny:
      “Rozwiązaniem nie jest ani wpuszczenie imigrantów, ani ich niewpuszczenie. W obu przypadkach kłopot dalej będzie. Zupełnie na marginesie, w zasadzie słyszalne tylko przez samych zainteresowanych świadomym oglądem sytuacji, pojawiają się inne propozycje, rzeczywiście rozwiązujące sprawę. Wystarczy zacząć prowadzić własną politykę, odzyskać własną suwerenność i porozumieć się z Białorusią. Przywrócić normalne, zdrowe więzi, oparte na stosunkach dobrosąsiedzkich, neutralności, poszanowaniu suwerenności, uwzględnieniu odmienności interesów narodowych i nie ingerowaniu w sprawy wewnętrzne. Zneutralizować Telewizję BiełSat, zlikwidować Białoruski Dom w Warszawie stworzony przez polskie władze, zaprzestać wspierania kanału Nexta, wydać Białorusi poszukiwanych przestępców jak m.in. Stefan Aleksandrowicz Puciła, traktować Świetlanę Jerzewną Cichanowską jak osobę prywatną. Dzięki czemu przywrócona zostałaby współpraca, nie tylko graniczna. Można Białorusi nawet dopłacać, bo to po ich stronie jest w dużej mierze infrastruktura chroniąca granicę – strefa zamknięta i tak zwana sistiema. No i równocześnie należałoby odciąć się od sprawstwa wojen w innych krajach. Ogłosić neutralność i wystąpić z Organizacji Paktu Północnoatlantyckiego (NATO). Skazać winnych użycia Sił Zbrojnych poza granicami Polski, co było złamaniem konstytucji. Wyprowadzić postulat reparacji dla krajów zaatakowanych przez Polskę i innych: odbudować tam domy, drogi, szkoły, szpitale, zakłady itd., które zostały zniszczone w wyniku ataku Polski na Irak i Afganistan. Przywrócić prawidłowe stosunki z wyzwolonym Afganistanem. Promować tego typu pokojową postawę na arenie międzynarodowej. Każdego migranta przypisywać „na konto” określonego agresywnego państwa – przecież da się ustalić, kto się przyczynił do zniszczenia jego domu i odebrania mu bezpieczeństwa publicznego. To powinny być rzeczy oczywiste, te postulaty powinny się walać w dyskusjach publicystycznych na wszystkich kanałach telewizyjnych i w innych środkach przekazu. Tym czasem brzmią jak jakieś mrzonki.”
      https://www.lewicanarodowa.pl/2021/11/antybialoruska-propaganda.html?m=1

 • 13 listopada 2021 o 17:53
  Permalink

  Czyli wojny nie będzie, ale mogą być incydenty graniczne.

  Odpowiedz
  • 13 listopada 2021 o 19:40
   Permalink

   @Jakimowicz. Mam nadzieję że (nic) nie będzie, i że nie rozgorzeje również walka o pokój…

   @Inicjator. A gdzie’ż się tacy uchowali ze wspomina Sz. aż w liczbie mnogiej? I w dodatku ‘na tym świecie”! TO byłby wielce budujące gdyby …

   Odpowiedz
 • 13 listopada 2021 o 18:08
  Permalink

  Bardzo mi brakowało waszego mądrego komentarza, dziękuję że jesteście. To dobrze wytłumaczone i co najważniejsze zdecydowanie pro-polskie.

  Odpowiedz
  • 14 listopada 2021 o 19:52
   Permalink

   Wniosek z tego, że profesorowie czytają OP i się uczą. I bardzo dobrze, ktoś musi to towarzystwo uczyć rozumu, bo wykształcenie już mają.

   Odpowiedz
 • 14 listopada 2021 o 19:05
  Permalink

  Pozwolę sobie na komentarz nieco mniej bogoojczyźniany. Może dlatego, że nie tyle życzę nam Polakom nie tyle “Boga, Honoru i Ojczyzny”, co dostatku, bezpieczeństwa, trwania i rozwoju narodowej kultury. Nawarzyliśmy więc imigracyjnego piwa całej Europie . Podpalaliśmy domy i ojczyzny dzisiejszych imigrantów, “straciliśmy okazję żeby siedzieć cicho”, dumni byliśmy, że nasi chłopcy” mordują cywilów w Nangar Khel, robiliśmy wieloodcinkowe telewizyjne show o ich “wojennej przygodzie”. Podjęliśmy nawet trud zdestabilizowania państwa życzliwych nam dotychczas sąsiadów. Liczyliśmy, że koszty uchodźstwa ( będącego skutkiem też i naszych zabaw w kolonialne mocarstwo) poniosą Niemcy, Francuzi, Włosi, Hiszpanie… ale przecież nie my. A tu “zomk”. Fala zziębniętych i głodnych nieszczęśników stanęła i naszych granic. Pokazują je CNN i BBC. Oskarżają nas o łamanie humanitarnych konwencji. Zdumiony rząd spostrzegł nagle, że żegluje między Scyllą a Charybdą. Przecież tyle lat głosił, że jest ostatnim obrońcą ultra-katolickiej Polski przed grzesznymi zakusami „islamistów” (ponoć najwięcej jest ich w Katedrze Arabistyki UW). Swoje możliwości (choćby chwilowej) asymilacji obcej kulturowo ludności już wyczerpaliśmy przyjmując blisko (a może już ponad) 2 miliony Ukraińców. Dumnie odrzuciliśmy propozycje mediacji Niemiec i Rosji, bo przecież wielkomocarstwowej Polsce nie wypada korzystać z TAKIEJ pomocy. Mamy więc problemat Grzegorza Dyndały (tego molierowskiego, co to sam chciał). Ani nam dzisiaj ustąpić i iść na negocjacje, ani też zbrojnie napaść Białoruś, której sojusznika może się okazać bardziej lojalny niż nasz. Myślę jednak, że ryzyko pełnoskalowego konfliktu jest minimalne, bo jak to nikt nie chciał „umierać za Gdańsk” tak nikt dzisiaj nie zechce umierać za Warszawę, choćby nawet zburzoną (dla przestrogi) 800 kt wybuchem. Bardziej więc zastanawiam się nad zgromadzeniem odpowiednich zapasów, niż nad zameldowaniem się na ochotnika po przydział broni i rozkazów, a szczęśliwie 63 letni wiek mobilizacyjny już skończyłem. Historia zimnej wojny dowodzi zdolności mocarstw do rozwiązywania daleko groźniejszych kryzysów niż obecny na polsko-białoruskiej granicy. Liczę więc, że i ten zostanie rozwiązany nad naszymi głowami. Niestety nasza ojczyzna zapewne wyjdzie z niego (jak w 1938) z reputacją „hieny Europy. Szkoda, że przecież oczytany naczelnik państwa , nie zna przysłowia: „Kto sieje wiatr- ten zbiera burzę”. To co prezentują nam mendia jest ukierunkowane nie na rozwiązanie konfliktu, lecz na konsolidacji Polaków w kolejnej krucjacie przeciwko islamowi. Czas zweryfikuje mój ostrożny optymizm.

  Odpowiedz
  • 21 listopada 2021 o 12:48
   Permalink

   @Ferdydurke

   Jeżeli Rosja najchętniej pozbyłaby się Łukaszenki to już chyba zabrakło temu analitykowi wyobraźni. Rosjanie mają cholerne szczęście, że na początku transformacji Łukaszenka zwyciężył i objął rządy na Białorusi. Inaczej mogliby mieć już bezpośrednio pod nosem bazy NATO na Białorusi. My Polacy oraz Rosjanie nie znajdą bardziej zrównoważanego Prezydenta utrzymującego stabilizację w regionie, dzięki czemu Białorusinki nie muszą zasilać zachodnich burdeli. Jak go zmienią to po jakimś czasie mogą się spodziewać kolejnego scenariusza rodem z Ukrainy czy Gruzji. Muszą też mu pozwolić na suwerenną politykę, aby stanowił dobry bufor na zachodzie przeciwko zachodniemu imperializmowi.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.