Współczesne rozumienie roli kobiet w społeczeństwie

Współczesne rozumienie roli kobiet w społeczeństwie

12 stycznia 2014 04:10 komentarzy: 8 Autor:  A • A • A

Gender, genderem ale porządek musi być, a porządek oznacza to co zostało napisane w Biblii. Nie ma innego porządku i nie może go ustanowić człowiek, ponieważ człowiek wszystko co może zrobić, to tylko i wyłącznie coś uzgodnić nawzajem. Jeżeli można coś uzgodnić, to wcale nie musimy się na to zgadzać czego chce większość, a przecież zgodnie z ideologią wolnościową i nakazem szanowania praw mniejszości – jeżeli się nie zgadzamy z większością, to trzeba nas uszanować. W tym rozumieniu, nie da się ustalić wśród ludzi prawa powszechnego, zawsze ktoś może się przeciwko niemu sprzeciwić. Czym jest więc prawo, które w jego świetle można kontestować?

Oczywiście powyższe nie oznacza przyzwolenia na anarchię, jak również ma zastosowanie do kwestii wtórnych, które doskonale można regulować za pomocą konsensusu, ponieważ przekonanie co do słuszności ograniczeń jest uniwersalne i nie podlega dyskusji – przynajmniej w obrębie jednej kultury.

Musimy się jednak zgodzić z faktem, że podstawą naszej kultury i cywilizacji, którą stworzyliśmy jest pewien katalog zagadnień zasadniczych warunkujących to, że sami siebie pojmujemy jako ludzi cywilizowanych, oświeconych, świadomych tego skąd podążają i ku czemu zmierzają. Żeby to było możliwe, za zagadnieniach zasadniczych opieramy szereg zasad, w pierwszej kolejności warunkujących nasze bytowanie i samo trwanie jako gatunku, podzielonego na osobne narodowości i państwowości, jako najsilniejsze formy przetrwania w ludzkiej wspólnocie konkurencyjnej, bo jeżeli nikt tego nie zauważył to warto to wreszcie pojąć, że narodowość i państwowość to nic innego jak piękny sposób na skuteczne konkurowanie o zasoby pomiędzy ludźmi.

Jedynie cywilizowanie broni nas przed dalszym wzajemnym zabijaniem się. Co jednak nie oznacza, że nie opracowaliśmy bardziej wysublimowanych form eliminowania przeciwnika, np. poprzez autoeliminację naturalną z powodów ekonomicznych.

Jednym z elementów stabilizacji i porządku jest podział ról społecznych, zakładających oparcie się na dymorfizmie płciowym jako podstawowym wyznaczniku ról, zadań i oczekiwań. One wynikają z przełożenia biologicznego, po prostu nie da się ich zastąpić, oszukać lub emulować, to znaczy da się, ale tylko co do formy – a nie co do treści, gdyż tą była, jest i będzie zawsze prokreacja. Nic innego tak naprawdę się nie liczy, dodatkiem do prokreacji jest społeczno-ekonomiczna otoczka różnych funkcji rodziny, jako tzw. podstawowej komórki społecznej odpowiedzialnej za wychowanie i podstawową socjalizację nowych członków społeczeństwa. Jest naukowo udowodnione, że nowy człowiek do swojego kształtowania potrzebuje czerpać z wzorców najbliższych im dorosłych. Nie chodzi tu o dziedziczenie wzorców, ale o coś więcej – o kodowanie wzorców zachowań, umożliwiających powtarzalność mechanizmów prokreacji, opieki, wychowania i finansowania tego procesu przez dorastających nowych ludzi. To warunkuje zastępowalność pokoleń, a jej efektem jest trwanie społeczeństwa, trwanie ludzkości.

Do prokreacji potrzebne są kobiety i mężczyźni, którzy godzą się ze swoimi rolami na rzecz prokreacji. Właśnie w to miejsce uderza gender, usiłujący wmówić kobietom, że pod hasłem równości z mężczyznami – mogą inaczej zapewnić sobie realizację swojej misji życiowej w społeczeństwie. Wszystko w porządku, jednakże problem polega na tym, że nie tylko burzy to ustalony porządek, ale uderza w powszechność macierzyństwa – kobiety bowiem już nie tylko konkurują między sobą względy mężczyzn, ale traktując ich jak partnerów – odsuwają wybór na bardziej atrakcyjny egzemplarz. Inaczej to wyglądało w okresie, w którym kobieta spędzała czas w domu i atrakcyjność ekonomiczna mężczyzny oznaczała – wypłatę, a inaczej to wygląda w erze swobody obyczajowej i standaryzacji rozwodów, czy wręcz w ogóle odrębności. Innymi słowy poprzez sferę socjalno-ekonomiczną warunkuje się negatywnie prokreację, ograniczając kobietom wybór! Nie chodzi o to, że kobietom lepiej opłacała się strategia życiowa małych myszek, grzecznie rodzących dzieci w kurnych chatkach. Jednakże ceną za nowoczesność, edukację, feminizację, genderyzm i ogłupienie kobiet będą nienarodzone pokolenia. Po prostu, wszystko kosztuje. Ceną za afirmację kulturową feminizmu jest trwałe ograniczenie ilości populacji.

Wniosek – wszyscy przegrywają, afirmacja feminizmu jest tymczasowa, nie ma kolejnego pokolenia, kończy się cywilizacja, jedyne pocieszenie to brak genderowych-feministek, one też umrą.


Przejdź na samą górę

Komentarzy: 8

 • inicjator_wzrostu

  Doskonały i jakże zrównoważony tekst.
  Do ostatniego zdania :”jedyne pocieszenie to brak genderowych-feministek, one też umrą.”, dodałbym: że nie narodzą się też NOWE GENDEROWE-FEMINISTKI lub narodzi się ich mniej.
  Kiedy rolę naturalnej regulacji ludzkiej populacji na danym obszarze spełniały wojny, choroby zakaźne lub epidemia głodu …
  Dziś, gdy nie brakuje zasobów (problem z dostepem do nich), choroby są pod „jakaś tam” kontrolą a wybuch dużej wojny blokuje posiadany arsenał jądrowy – jedynym sposobem regulacji liczby ludności staje się wojujący genderyzm.
  Genderyzm, nie filozofia GENDER, mająca bardzo równościowe założenia i wiele dobrej woli.
  Ale z każdej ideologi można wyjąć to, co niesie zniszczenie (tu: GENDERYZM) i zanegować podstawy naszej cywilizacji opartej na naturalnym pojmowaniu płci.

  • Nasze dyskusje o GENDERYŹMIE nie dotyczą krajów Islamu.
   Wniosek: chrześcijan i europejczyków będzie ubywać, innych – nie.

 • Stach Głąbiński

  Nie interesuje mnie gender, jednak wiem, że zajmujący się tym przedmiotem twierdzą, iż jest to dziedzina wiedzy, czyli nauka, podlegająca takim samym kryterium jak kosmologia, matematyka, materiałoznawstwo, historia, literaturoznawstwo, religioznawstwo itd. itp. O twierdzeniach jakiejkolwiek nauki można dowodzić, że są prawdziwe lub fałszywe w określonym dla tej nauki obszarze doświadczenia. Pozbawione jest natomiast sensu rozważanie zgodności z wierzeniami religijnymi a z Biblią w szczególności, jako że te (przynajmniej w odniesieniu do chrześcijaństwa) dotyczą wyłącznie spraw nadprzyrodzonych, niedostępnych doświadczeniu. Nie ma również sensu twierdzenie, że jakaś nauka jest fałszywa (albo jakiś zbiór teorematów jest nauką, albo nią nie jest, jeśli owe t. nie są sprawdzalne doświadczeniem jak np. dogmaty teologii katolickiej). Można jedynie dowodzić fałszywości poszczególnych twierdzeń. Np. krasnoludkologia jest nauką, o ile zajmuje się wytworami wyobraźni ludzkiej. Twierdzenie tej nauki, że w większości opisów krasnoludki mają brody, jest przypuszczalnie (brak odpowiednich badań statystycznych) prawdziwe, natomiast twierdzenie, że k. można znaleźć w rzeczywistych grzybach, jest błędne.

 • Władek GENDER jest boski.
  Jeszcze nigdy mnie nie zawiódł.
  Prawdziwy Sarmata, dogłębnie okrutny, nieźle uzbrojony, ze specyficznym poczuciem papuziej elegancji.

 • Cytat z blogu Bobika jest również odzwierciedleniem mojego zdania na temat gender: (Bobik rozmawia z Labradorką)
  „A mnie pozwolono już w przedszkolu przebierać się za Rottweilera i dzięki temu nie muszę tkwić w psospołecznych rolach”.

  • Oczywiście jak to baba, zbyt szybko kliknęłam wyślij, zatem wyjaśniam, aby w pełni zrozumieć sens cytatu należy przeczytać cały tekst i kombinacje Bobika (a ja to się chyba nigdy nie poprawię).

 • @ Wojtek, ja tam na Dżędżer patrzę przychylnym okiem. Natomiast uważam, że zupełnie niepotrzebnie zajmuje się tym tematem Kościół zwłaszcza, że skorzystał z pieniędzy przeznaczonych na program gender. Media zarówno papierowe jak i internetowe nieźle sobie kpią z zaangażowania Kościoła.

Skomentuj


  Potwierdzam znajomość regulaminu portalu obserwatorpolityczny.pl, w szczególności zapisów odnoszących się do kwestii odpowiedzialności za zamieszczane komentarze i opinie.

Ostatnie 7 dni

 • Społeczeństwo Encyklopedia miłości

  Encyklopedia miłości

  Zanim poznaliśmy subtelną grę słów posługiwaliśmy się za pomocą gestów. W tym języku płynącym z ludzkich dłoni pomimo braku głosek, sylab, dźwięków nie było nic prymitywnego. Wszystko, co teraz wypowiadamy poprzez niekończące się potoki wyrazów mogliśmy przekazać niekończącą się gamą ruchów palców oraz nadgarstków. Subtelne i złożone miały w sobie niezwykłą delikatność, która z czasem znikła zupełnie. W epoce ciszy porozumiewaliśmy się ze sobą znacznie częściej, ponieważ przeżycie zależało od nieustannego przemieszczania się, czujności oraz współpracy. Tylko w czasie snu […]

  Czytaj więcej →
 • Kultura Wilkiem do lasu LXXI

  Wilkiem do lasu LXXI

  Rezydent W mniejszym pomieszczeniu pozorny bałagan. Wszędzie walają się jakieś szmaty. Masa najprzeróżniejszych ubrań. Na ścianie dwie stare kurtki na wieszaku, który ktoś tam jako tako przytwierdził. Pod ścianami murek z książek. Dużo książek. Trochę płyt DVD. Ale przede wszystkim książki. Równiutko poukładane w stosiki pod ścianami. Dużo tych książek. Ktoś tu najwyraźniej lubi sobie poczytać. Ktoś sobie umila czas lekturą. Zbiór jest raczej dość przypadkowy zależny od tego, co się udało znaleźć tu i tam. Piętro niżej są tylko […]

  Czytaj więcej →
 • Soft Power Wraz z kolejnymi działaniami rządzących postępuje międzynarodowa izolacja Polski

  Wraz z kolejnymi działaniami rządzących postępuje międzynarodowa izolacja Polski

  Niestety, wraz z kolejnymi działaniami rządzących postępuje międzynarodowa izolacja Polski. Nie będziemy tutaj oceniać, niczyich intencji, ani szczegółów polityki. Liczy się skutek, efekt zmiany rzeczywistości, jaki wynika z jej stosowania. W naszym przypadku, niestety jest z tym bardzo poważny problem, ponieważ postępuje nie tylko degradacja wizerunku naszego państwa, ale niestety coraz więcej istotnych i liczących się obiektywnie wskaźników opinii, przemawia za naszą izolacją. List trzech amerykańskich senatorów do pani premier Szydło jest przerażający, bardzo istotni politycy piszą do polskiej premier […]

  Czytaj więcej →
 • Polityka Pojawiła się koniunktura dla możliwości opracowania broni masowego rażenia

  Pojawiła się koniunktura dla możliwości opracowania broni masowego rażenia

  Wraz z zestrzeleniem przez tureckie lotnictwo rosyjskiego samolotu nad Syrią, oba państwa stanęły w przededniu czegoś, co wiedzą że musi się wydarzyć i jest nieuniknione. Rosja nałożyła na Turcję embargo, wycofała ruch turystyczny, import żywności oraz zezwolenie na działalność tureckich firm w Rosji (z wyjątkami). Straty dla tureckiej gospodarki są poważne i znaczące. Jednakże dla obu stron i dla obserwatorów tych zmagań jest oczywistością, że na tym się nie skończy. Jak tylko pojawi się okazja, Rosja przeprowadzi działanie symetryczne, przemnożone […]

  Czytaj więcej →
 • Polityka Dlaczego Niemcy i Rosjanie znowu budują podwodną rurę?

  Dlaczego Niemcy i Rosjanie znowu budują podwodną rurę?

  Fascynującą problematykę poruszył nasz pan prezydent Andrzej Duda podczas pobytu na konferencji w Monachium, oczywiście rozumiemy wewnątrzkrajową „retoryczność” tego pytania obliczoną na prawicową klakę wszystkich strachów antyrosyjskich i antyniemieckich. Powód jest jednak o wiele prostszy, otóż bowiem Niemcy i Rosjanie dlatego wybudowali pierwszą i budują drugą podwodną rurkę, ponieważ chcą za jej pomocą przesyłać gaz. Być może to kogoś zaskoczy, ale naprawdę nie ma w tym żadnego głębszego spisku, po prostu chodzi o przesyłanie gazu ze wschodu na zachód. Dodajmy […]

  Czytaj więcej →
 • Kultura Jedność

  Jedność

  rozumienie twoich  myśli stało się realna oczywistością upajam się nieustannie słuchaniem różnorodnych głosów ciała chęć poszukiwania zniknęła pragnienia, marzenia, sny – stały się całością oczyszczenie z grzechów przywróciło dziewiczy błogostan odnaleziona rzeczywistość otoczyła nas niewidzialna aurą boskości wypełnia nas nienazwana, nieokreślona niezmierzalna… niepokonana jedność… Podobne

  Czytaj więcej →
 • Wojskowość Czy broń biologiczna może być skuteczną bronią ostatecznego odstraszania? /political fiction/

  Czy broń biologiczna może być skuteczną bronią ostatecznego odstraszania? /political fiction/

  Wszelkie analizy dotyczące konieczności obrony państwa, wskazują na skalę zagrożeń, przed którymi metodami konwencjonalnymi nie jesteśmy w stanie się obronić, jak również jeden z potencjalnych przeciwników zastrzega we własnej doktrynie obronnej możliwość wyprzedzających uderzeń jądrowych – taktyczną bronią jądrową. Powszechnie wiadomo, że nawet były tego typu uderzenia, mające hipotetycznie nastąpić w rejon Warszawy były elementami ćwiczeń wojskowych dwóch sąsiednich państw, potencjalnych przeciwników. Oznacza to, że nasz kraj może w razie zagrożenia na jednym z głównych kierunków potencjalnych zagrożeń, zostać postawiony […]

  Czytaj więcej →
 • Soft Power Kanzlerin trifft Hollywood-Star Clooney – Flüchtlingskrise nur gemeinsam zu lösen

  Kanzlerin trifft Hollywood-Star Clooney – Flüchtlingskrise nur gemeinsam zu lösen

  Zastanawia państwa, dlaczego tytuł niniejszego felietonu jest w języku niemieckim? Język Niemiecki jest piękny i warto go znać, przydaje się jakbyście np. chcieli kupić dobry używany samochód, albo poczytać o rozwoju biotechnologii, albo to co nasi szanowni sąsiedzi o nas myślą, a wbrew pozorom jesteśmy obecni w niemieckiej percepcji częściej niż nam się wydaje. Bywamy również w percepcji niemieckich elit, zwłaszcza jak zdarza się „przyjacielska wizyta” – Warszawy w Berlinie lub Berlina w Warszawie. Również tak było wczoraj, kiedy to […]

  Czytaj więcej →
 • Polityka Polityczne przywództwo Europy musi zakładać interes przede wszystkim Europejczyków

  Polityczne przywództwo Europy musi zakładać interes przede wszystkim Europejczyków

  Nie da się dłużej ukrywać faktów, nieudolność zachodnich Europejczyków w zarządzaniu własną przestrzenią została zdewastowana przez niekontrolowane wkroczenie do Europy ponad miliona nielegalnych imigrantów. To jest fenomen, że w Europie są tak głupi przywódcy polityczni, że wydali własne społeczeństwa na niebezpieczeństwo terroru, napaści bandyckich i zderzenia kulturowego z ludźmi innej kultury, gdzie seks z 14-latką nie jest niczym złym, bo może być ona jedną z kilku żon! Tego typu kwestii jest o wiele więcej, oznaczają one mniej więcej tyle, że […]

  Czytaj więcej →
 • Społeczeństwo Czy państwo francuskie jeszcze istnieje na terenach północno-zachodniej Francji?

  Czy państwo francuskie jeszcze istnieje na terenach północno-zachodniej Francji?

  Szanowni Państwo Uwaga na drastyczne słownictwo, materiał w języku węgierskim z polskim tłumaczeniem, przeznaczony tylko dla osób +18, które są tolerancyjne na stosunkowo ostry język. Materiał publikujemy w celu zilustrowania skali problemu, bez jakiegokolwiek komentarza, nie utożsamiamy się ani z nielegalnymi imigrantami łamiącymi przepisy francuskiego kodeksu drogowego, ani z realizatorem materiału, którego słownictwo jak również emocjonalne wstawki mogą budzić odrazę. Materiał ilustruje sposób postrzegania sytuacji stanowiącej niebezpieczeństwo w ruchu drogowym przez zawodowego kierowcę. W tym kontekście należy go traktować jako […]

  Czytaj więcej →
 • Marketing Ogólna Trzeba uważać bo nas „pompują” jak nigdy dotychczas!

  Trzeba uważać bo nas „pompują” jak nigdy dotychczas!

  Głupia sprawa być obywatelem biednego kraju, władza nie ma z czego dzielić, a naobiecywała. O tak, naobiecywała o wiele więcej niż może zgromadzić. To, znaczy na pewno można przy pomocy list proskrypcyjnych obywateli gorszego sortu zgromadzić znacznie więcej, jednak to i tak w końcu będzie mało, ponieważ dobra zmiana musi prowadzić do najlepszej zmiany, a ta do powszechnej szczęśliwości i pełnego spełnienia, tych kilku, którzy być może wyjdą z kanałów po kolejnym Powstaniu… Nasz problem polega na tym, że w […]

  Czytaj więcej →
 • Polityka Taktyka salami w praktyce?

  Taktyka salami w praktyce?

  Widać, że obóz dobrej zmiany się sypie, a przynajmniej że jest niesłychanie podatny, na szybkie ruchy kadrowe, które zdarzają się istotnie nieprzemyślane. Bycie dobę na stanowisku państwowej spółki, to nowy rekord. To się nazywa stracić nominację, zanim właściwa rada zdążyła człowieka powołać. Podobnych przypadków jest więcej, w tym także i takie, które dotykają ludzi na stanowiskach nadzwyczajnie ważnych dla porządku i bezpieczeństwa w państwie. Mówimy oczywiście o najnowszej dymisji w Policji, której nie da się w żaden logiczny sposób zrozumieć. […]

  Czytaj więcej →
 • Polityka Trudność roli pani Beaty Szydło a wydolność intelektualna pana superwizora?

  Trudność roli pani Beaty Szydło a wydolność intelektualna pana superwizora?

  Pani Beata Szydło została prezesem Rady Ministrów, którą ustalono w wyniku negocjacji politycznych, to prawie na pewno nie jest jej rząd autorski, w istocie nie wiadomo, czy miała realny wpływ na obsadzenie chociaż jednego stanowiska? Poza tym nie ma to żadnego znaczenia, ponieważ w realiach superwizji realizowanej przez jej politycznego przywódcę, pani premier znajduje się w sytuacji ciągłego stresu. O ile można zrozumieć przywołanie gestem w Sejmie przez pana superwizora, to jednak mimo zrozumiałego szacunku dla starszeństwa – ranga polityczna […]

  Czytaj więcej →
 • Polityka Fatalista Tusk?

  Fatalista Tusk?

  Pan Donald Tusk powiedział, że w ciągu 6 tygodni zdecyduje się przyszłość Unii Europejskiej. To bardzo ciekawe, albowiem jeżeli rzeczywiście w ciągu najbliższych 42 dni może się zdecydować przyszłość istniejącej praktycznie pół wieku i grupującej ponad 500 mln ludzi organizacji polityczno-gospodarczej, to trzeba sobie zadać pytanie jaki sens ma jej funkcjonowanie? Problemy przed jakimi stoi Unia Europejska, to nie są problemy nie do pokonania bez woli politycznej. Jedynym z jakim jest rzeczywisty problem, który nie zależy od Unii, nawet jakby […]

  Czytaj więcej →
 • Społeczeństwo Dlaczego wciąż należy walczyć o niepodległość, suwerenność i godność?

  Dlaczego wciąż należy walczyć o niepodległość, suwerenność i godność?

  Jedynie słusznego pana prezesa, będącego motorem dobrej zmiany w naszym kraju – zawsze warto jest słuchać. Tak się dobrze składa, że co miesiąc pan prezes prowadzi uroczystości obchodów tzw., miesięcznicy smoleńskiej w stolicy naszego kraju. Za każdym razem pan prezes wygłasza, co najmniej jedno przemówienie do zgromadzonego tłumu, co trzeba uczciwie potwierdzić, – bo zawsze przychodzi na te uroczystości bardzo wiele osób, na tyle dużo, że możemy mówić o tłumie wypełniającym Krakowskie Przedmieście vis a vis siedziby Prezydenta. Tym razem […]

  Czytaj więcej →
 • Społeczeństwo Pośmiertne awansowanie żołnierza uważanego przez część społeczeństwa za zdrajcę?

  Pośmiertne awansowanie żołnierza uważanego przez część społeczeństwa za zdrajcę?

  Nie ma znaczenia to, co się dzieje w rzeczywistości – my sobie rozpatrzymy pewien model politologiczny o charakterze uniwersalnym, posiłkując się uproszczoną narracją historyczną do zilustrowania tez „za” i tez „przeciw”. Poniższy felieton W ŻADNEJ MIERZE nie ma związku z żadnymi wydarzeniami dziejącymi się na bieżąco w polskiej przestrzeni politycznej, jak również nie jest to jego celem. Budujemy sobie model politologiczny, na użytek zaprzyjaźnionych studentów politologii, administracji i prawa, którzy z naszych modeli korzystają. Wyobraźmy, więc sobie sytuację, w której […]

  Czytaj więcej →
 • Polityka Etos w praktyce czyli ciepłe posadki

  Etos w praktyce czyli ciepłe posadki

  Czy umieszczanie w państwowej gospodarce skompromitowanych polityków jest etyczne? To nie ma w sumie znaczenia, bo zdarza się że rano dostają nominację a po południu sami rezygnują! Co prawda inni trzymają się rękami i nogami – bo wiadomo, że w niektórych spółkach Skarbu Państwa pensje są takie, że człowiek może się dorobić godnej emerytury w kilka lat! Z punktu widzenia nominowanego, zawsze ma to sens, ponieważ nawet jak kariery się nie zrobi, to jest bardzo poważna szansa na to, że […]

  Czytaj więcej →
 • Wojskowość Będzie więcej NATO na wschodniej flance? I co z tego?

  Będzie więcej NATO na wschodniej flance? I co z tego?

  Decyzje pomału zaczynają zapadać, mają być przypieczętowane na szczycie Sojuszu w Warszawie, jednakże już wiadomo, że czeka nas pojawienie się rotacyjnych kontyngentów wojsk NATO na wschodniej flance Sojuszu, czytaj głównie w krajach bałtyckich i Polsce. Jest mowa o rotacyjnym przeprowadzaniu ćwiczeń przez określonej wielkości jednostki, ćwiczące wspólnie z pododdziałami państw flankowych, jak również o tworzeniu baz i składów logistycznych (stosowna umowę z USA już podpisaliśmy), jak również opracowywaniu procedur itd. Generalnie zaplanowano wszystko tak, żeby nie dało się tego nazwać […]

  Czytaj więcej →
 • Paradygmat rozwoju Systemy państwowe które wyczerpały możliwości rozwoju są skazane na entropię

  Systemy państwowe które wyczerpały możliwości rozwoju są skazane na entropię

  Historia się toczy, cywilizacja ludzka idzie do przodu. Fundamentalnym czynnikiem decydującym o stopniu rozwoju cywilizacyjnego są kultura nastawiona na innowacje oraz dopuszczalność zmian w rozumieniu zapotrzebowania na nie. Na tej podstawie, jeżeli popatrzymy na continuum istnienia państwowości można wyróżnić te, które ciągle się rozwijają dostosowując do generalnego poziomu cywilizacji. Te, które się nie dostosowują, co najwyżej nadążają w mniejszym lub większym stopniu oraz te, które tworząc innowacje, wdrażają zmiany – podnosząc poziom rozwoju cywilizacyjnego świata np. dzięki rozwojowi technicznemu, społecznemu […]

  Czytaj więcej →
 • Polityka O pięć stów bliżej Grecji!

  O pięć stów bliżej Grecji!

  Dzieje się, dzieje się proszę państwa! Nasza rzeczywistość zmienia się zgodnie z przyjętą filozofią dobrej zmiany. Otóż, bowiem okazało się, że źródłem bogactwa jest redystrybucja dochodów podatkowych, a nie kreowanie wartości dodanej z pracy! Jakie to wspaniałe! Jakie to zacne! Jakie to godne! To się nazywa dobra zmiana, czyniona rękami niezłomnych przedstawicieli naszego Narodu! Oby wam Ojczyzna wybaczyła! Jeżeli kogoś pięć stów zachęci do prokreacji, to proszę odstawiać pigułki – już! Biegusiem! Pięć stów czeka! Brać, póki się da! Wystarczy […]

  Czytaj więcej →
 • Soft Power Superwizja Komisji Weneckiej jest upokorzeniem dla Polski

  Superwizja Komisji Weneckiej jest upokorzeniem dla Polski

  Spektakl, na który zdecydowali się rządzący z członkami Komisji Weneckiej w roli głównej jest w istocie jednym wielkim upokorzeniem dla Polski. Żaden rozsądny i szanujący reguły działania systemu prawa, opartego na obowiązujących w Unii Europejskiej konwencjach i traktatach – nie zalegalizuje działań opcji rządzącej w Polsce, zwłaszcza w kontekście podejmowanych przez Sejm uchwał podważających konstytucyjny system prawa w Polsce. To są kwestie, które rozumie i co, do których nie może mieć wątpliwości student pierwszego roku prawa – po zaliczeniu przedmiotu […]

  Czytaj więcej →
 • Wojskowość W konflikcie z Rosją liczy się tylko realność użycia taktycznej broni jądrowej

  W konflikcie z Rosją liczy się tylko realność użycia taktycznej broni jądrowej

  Jeżeli popatrzymy na kształt granicy NATO z Federacją Rosyjską, to niestety nie jest najlepiej jeżeli chodzi o planowanie obrony. Nie dość, że granica jest rozciągnięta, to jeszcze dodatkowo jest problem wojsk rosyjskich w enklawach – kaliningradzkiej i naddniestrzańskiej. Państwa bałtyckie, to w ogóle koszmar, jeżeli chodzi o obronę, generalnie skuteczna obrona ich terytoriów jest praktycznie niemożliwa bez użycia taktycznej broni jądrowej. Tylko w ten sposób, można powstrzymać w przypadku wojny – natarcie ze strony Federacji Rosyjskiej, a zarazem w ogóle […]

  Czytaj więcej →
 • Wojskowość W kwestiach obronności nie można już więcej marnować czasu! Trzeba robić co się da!

  W kwestiach obronności nie można już więcej marnować czasu! Trzeba robić co się da!

  Stan zapaści w zakresie obronności jest wielką hańbą wcześniej rządzących ekip politycznych, to że stan czynny wojska spadł do około 90 tys., ludzi powinno być powodem do postawienia winnych nie przewidzenia takiego stanu rzeczy przed specjalną komisją. Nie może być tak, żeby wojsko nie potrafiło planować, zwłaszcza w zakresie zasobu kadrowego. Jeżeli nie ma innego wyjścia, to trzeba wstrzymać przechodzenie na wcześniejsze emerytury żołnierzy, albo nawet ponownie powoływać – chętnych do służby czynnej, zwłaszcza dla potrzeb organizowanej na nowo Obrony […]

  Czytaj więcej →
 • Wojskowość Oprócz „komisji smoleńskiej” potrzebujemy „komisji badającej braki modernizacji armii”

  Oprócz „komisji smoleńskiej” potrzebujemy „komisji badającej braki modernizacji armii”

  Nowy pan minister obrony narodowej powołał jakże ważną z punktu widzenia państwa, jak również jego interesu politycznego „komisję smoleńską”, tj. wyspecjalizowaną komisję ds. badania wypadków lotniczych – ukierunkowaną na wyjaśnienie okoliczności katastrofy pod Smoleńskiem w 2010 roku. To jego decyzja polityczna, co prawda zagadnienie katastrofy było już wyjaśnione przez komisję rządową, jeżeli jednak – jak twierdzi pan minister są nowe dowody i nowe okoliczności z nimi związane, bo część dowodów została rzekomo ukryta – w pełni upoważnia kierownictwo państwowe do […]

  Czytaj więcej →
 • Polityka Czy państwo jest przygotowane na przenikanie terrorystów przez granice?

  Czy państwo jest przygotowane na przenikanie terrorystów przez granice?

  Z województw zachodnich dochodzą coraz bardziej dramatyczne informacje, na temat rzekomych pobić i rzekomych kradzieży dokonywanych przez ludzi, którzy rzekomo mieliby do Polski przyjść z Niemiec. Śledząc fora internetowe w regionie oraz media społecznościowe mieszkańców, można wyszukać nawet zdjęcia przedstawiające grupy ludzi – o istotnie innym odcieniu karnacji niż dominująca w naszym kraju, wracających do Niemiec z siatkami pełnymi zakupów, z popularnych sklepów dyskontowych. Więc faktem jest to, że być może są to nawet tzw. uchodźcy przebywający w Niemczech, którzy […]

  Czytaj więcej →
 • Kultura Wiosna za pasem

  Wiosna za pasem

  2016.02.06 Poznań wszystko zdaje się wskazywać a przynajmniej wiele znaków na ziemi i niebie podpowiada że wiosna być może w tym roku wcześniej zawita do nas dajmy na to takie gęsi nie dalej jak dni temu dwa widziałem jak klucząc nieba szlakiem powracały w rodzinne strony zakończywszy swój pobyt zimowy w północnej części świata a i ptakom o wiele weselej szczególnie że słońce przygrzewa że zgoła pomyśleć by można że to kwiecień właśnie się zaczyna a nie lutego dni parę […]

  Czytaj więcej →
 • Polityka Zmienią się Obama, Hollande, Merkel i inni a Władimir Putin pozostanie

  Zmienią się Obama, Hollande, Merkel i inni a Władimir Putin pozostanie

  W polityce międzynarodowej trzeba uwzględniać realia. Jedną z cech charakterystycznych światowej polityki jest koncentracja na liderach, jako najważniejszych realizatorach polityki. W zachodnim modelu demokracji opartej na teoretycznie neoliberalnej formie rządu, polityk może być realizatorem polityki, ale tylko wybitny mąż stanu może być jej twórcą. Zbyt wiele w tym systemie władzy, jest wpływów podmiotów trzecich, będących uczestnikami systemu, a realizujących swoje interesy w ramach przyjętych zasad oraz dzięki mocy czynników uniwersalnych – jak przede wszystkim kapitał, który po zagregowaniu może być […]

  Czytaj więcej →
 • Polityka Czy rządzący Polską nie mają pomysłu na Unie Europejską?

  Czy rządzący Polską nie mają pomysłu na Unie Europejską?

  Niestety rządzący Polską prawdopodobnie nie mają pomysłu na Unię Europejską i na Polskę w Unii. Dotychczasowe działania nowej władzy i na polu konstruowania sojuszy i zupełnie niezrozumiałej zmiany retoryki z Niemcami, jak i inne kwestie, chociażby jak podejście do Nord Stream 2 i generalnie wspólnotowej polityki energetycznej – nie pokazują jakiejś szerszej strategii, ani nawet jakiegoś poważniejszego zamiaru odnośnie działania na kierunku europejskim. Największym błędem, poza wizerunkowymi kwestiami z flagami Unii, była kwestia wyraźnego zakomunikowania, że nie będziemy starać się […]

  Czytaj więcej →
 • Historia Po co właściwie był ten Majdan?

  Po co właściwie był ten Majdan?

  Dyskusja z Ukraińskimi znajomymi, bo po niej już niestety nie można powiedzieć przyjaciółmi wobec wszystkich uczestników spotkania, skończyła się intelektualnym klinczem, albowiem na pytanie, – po co właściwie był zorganizowany Majdan, nie tylko nastawieni nacjonalistycznie Ukraińcy nie są w stanie dać jednoznacznej odpowiedzi, ale przede wszystkim sami ze sobą się spierają, a przy okazji obrażają wszystkich innych, jako winnych obecnej sytuacji w ich kraju. Pytanie tylko z pozoru jest naiwne i chyba dlatego wywołuje poważną wściekłość nacjonalistycznie nastawionych Ukraińców, albowiem […]

  Czytaj więcej →
 • Kultura Wilkiem do lasu LXX

  Wilkiem do lasu LXX

  Elewator Moją uwagę przyciąga wysoki budynek stojący w głębi. Trochę już podupadły. Szukam wejścia. Znajduję jakąś rampę pochyło schodzącą w dół. Nic tam po mnie. Zostawiam ją sobie ewentualnie na później. A i dach się zawala nad tą niewielką rampą. Jeśli zatem zdecyduję się tędy zejść, to tylko z zachowaniem najwyższej ostrożności. Zaraz za nią szyb windy towarowej. Pusty i bez drzwi już. Samej windy też nigdzie nie uświadczysz. W końcu to metal, zatem musiał dawno temu wylądować już na […]

  Czytaj więcej →
 • Ekonomia Projekt tzw. podatku handlowego silnie uderzy w średni handel i konsumentów

  Projekt tzw. podatku handlowego silnie uderzy w średni handel i konsumentów

  Rząd trochę przekombinował, miało być przeciwko wielkiemu handlowi w celu ulżenia „naszemu polskiemu drobnemu”, ale jak zwykle władze wykazały się nieznajomością rzeczywistości i przyłożyły franczyzie. Skutek jest taki, że wielu średnich kupców się skarży, co więcej przekazują informacje swoim klientom – wszyscy są niezadowoleni i można mówić o bardzo istotnym naruszeniu społecznego miru wokół rządu – na jego bezpośrednim zapleczu. Wszyscy pamiętamy jak wiele zrobiono w trakcie kampanii wyborczej, żeby pozyskać środowiska Małych i Średnich przedsiębiorców dla prawicy. Obiecywano praktycznie […]

  Czytaj więcej →
 • Społeczeństwo W obronie wolności słowa – pan Mariusz Pudzianowski prześladowany przez system?

  W obronie wolności słowa – pan Mariusz Pudzianowski prześladowany przez system?

  Coś niesamowitego, po prostu nie da się zrozumieć sytuacji, w jakiej znalazł się pan Mariusz Pudzianowski. 21 stycznia br., około 22: 00 zamieścił na swoim profilu na jednym z portali społecznościowych następujący wpis” „(…) Z tym będę czekał na naczepie do UK przed wjazdem na prom z Calais. (…)”. Był to podpis pod zdjęciem, na którym stoi nieznany mężczyzna z kijem w dłoniach prawdopodobnie od szczotki długości około 1,5 m. trudno ocenić, co to za kij nie będąc ekspertem, ale […]

  Czytaj więcej →
 • Polityka Owszem Platforma Obywatelska chce dobrze ale prawie niczego nie rozumie!

  Owszem Platforma Obywatelska chce dobrze ale prawie niczego nie rozumie!

  Oceniając pomysł Platformy Obywatelskiej na udoskonalenie rządowego programu 500+ nie można się nadziwić, jak naiwni są ci wszyscy ludzie z panem Schetyną na czele. Doceniając szlachetność intencji, zapomniano o fundamentalnych pryncypiach decydujących o realiach w polityce. Podstawowa zasada brzmi – NIGDY nie popieraj przeciwnika politycznego, nawet jeżeli to, co robi jest w interesie państwa i w istocie go popierasz, to rób to po cichu. Pomysł na 500+ ma więcej wad, niż zalet i bez większej straty można z niego zrezygnować […]

  Czytaj więcej →
 • Ogólna Darowizny na utrzymanie i rozwój portalu

  Darowizny na utrzymanie i rozwój portalu

  Szanowni Państwo! W swoich listach do redakcji wielu czytelników zwraca się z pytaniem w jaki sposób mogą przyczynić się do wsparcia naszej działalności? Jest nam bardzo miło za każdym razem, kiedy ktokolwiek jest zainteresowany sprawami, którymi się zajmujemy dlatego bardzo serdecznie dziękujemy za wszelkie wyrazy poparcia oraz za, te nazwijmy to „krytyczne” również. Szanujemy Państwa prawo do dowolnej opinii na nasz temat, – jako bezwzględną wartość, jak również w przedmiocie wyrażanych na portalu poglądów. W tym zakresie udostępniamy zarówno łamy […]

  Czytaj więcej →
 • Polityka David Cameron spotkał się z kolektywem rządzącym w Polsce

  David Cameron spotkał się z kolektywem rządzącym w Polsce

  Oto kolejny sukces dobrej zmiany! Zacieśniamy kontakty z państwem, które jest do tego stopnia eurosceptyczne, że chce wyjść z Unii Europejskiej! To się nazywa wielki sukces, polskiej dyplomacji, a nawet całego rządu i partii. Chociaż może to i dobrze, że rząd Rzeczpospolitej przejął się wizją opuszczenia Unii Europejskiej przez Wielką Brytanie i po raz kolejny daje twarz panu Cameronowi. Później brytyjskie media przedstawiają rozmowy z Polakami, jako poważny sukces w staraniach o zmniejszenie benefitów dla przyjezdnych na Wyspy z m.in. […]

  Czytaj więcej →