Współczesne rozumienie roli kobiet w społeczeństwie

12 stycznia 2014 04:10 komentarzy: 8 Autor:  A • A • A

Gender, genderem ale porządek musi być, a porządek oznacza to co zostało napisane w Biblii. Nie ma innego porządku i nie może go ustanowić człowiek, ponieważ człowiek wszystko co może zrobić, to tylko i wyłącznie coś uzgodnić nawzajem. Jeżeli można coś uzgodnić, to wcale nie musimy się na to zgadzać czego chce większość, a przecież zgodnie z ideologią wolnościową i nakazem szanowania praw mniejszości – jeżeli się nie zgadzamy z większością, to trzeba nas uszanować. W tym rozumieniu, nie da się ustalić wśród ludzi prawa powszechnego, zawsze ktoś może się przeciwko niemu sprzeciwić. Czym jest więc prawo, które w jego świetle można kontestować?

Oczywiście powyższe nie oznacza przyzwolenia na anarchię, jak również ma zastosowanie do kwestii wtórnych, które doskonale można regulować za pomocą konsensusu, ponieważ przekonanie co do słuszności ograniczeń jest uniwersalne i nie podlega dyskusji – przynajmniej w obrębie jednej kultury.

Musimy się jednak zgodzić z faktem, że podstawą naszej kultury i cywilizacji, którą stworzyliśmy jest pewien katalog zagadnień zasadniczych warunkujących to, że sami siebie pojmujemy jako ludzi cywilizowanych, oświeconych, świadomych tego skąd podążają i ku czemu zmierzają. Żeby to było możliwe, za zagadnieniach zasadniczych opieramy szereg zasad, w pierwszej kolejności warunkujących nasze bytowanie i samo trwanie jako gatunku, podzielonego na osobne narodowości i państwowości, jako najsilniejsze formy przetrwania w ludzkiej wspólnocie konkurencyjnej, bo jeżeli nikt tego nie zauważył to warto to wreszcie pojąć, że narodowość i państwowość to nic innego jak piękny sposób na skuteczne konkurowanie o zasoby pomiędzy ludźmi.

Jedynie cywilizowanie broni nas przed dalszym wzajemnym zabijaniem się. Co jednak nie oznacza, że nie opracowaliśmy bardziej wysublimowanych form eliminowania przeciwnika, np. poprzez autoeliminację naturalną z powodów ekonomicznych.

Jednym z elementów stabilizacji i porządku jest podział ról społecznych, zakładających oparcie się na dymorfizmie płciowym jako podstawowym wyznaczniku ról, zadań i oczekiwań. One wynikają z przełożenia biologicznego, po prostu nie da się ich zastąpić, oszukać lub emulować, to znaczy da się, ale tylko co do formy – a nie co do treści, gdyż tą była, jest i będzie zawsze prokreacja. Nic innego tak naprawdę się nie liczy, dodatkiem do prokreacji jest społeczno-ekonomiczna otoczka różnych funkcji rodziny, jako tzw. podstawowej komórki społecznej odpowiedzialnej za wychowanie i podstawową socjalizację nowych członków społeczeństwa. Jest naukowo udowodnione, że nowy człowiek do swojego kształtowania potrzebuje czerpać z wzorców najbliższych im dorosłych. Nie chodzi tu o dziedziczenie wzorców, ale o coś więcej – o kodowanie wzorców zachowań, umożliwiających powtarzalność mechanizmów prokreacji, opieki, wychowania i finansowania tego procesu przez dorastających nowych ludzi. To warunkuje zastępowalność pokoleń, a jej efektem jest trwanie społeczeństwa, trwanie ludzkości.

Do prokreacji potrzebne są kobiety i mężczyźni, którzy godzą się ze swoimi rolami na rzecz prokreacji. Właśnie w to miejsce uderza gender, usiłujący wmówić kobietom, że pod hasłem równości z mężczyznami – mogą inaczej zapewnić sobie realizację swojej misji życiowej w społeczeństwie. Wszystko w porządku, jednakże problem polega na tym, że nie tylko burzy to ustalony porządek, ale uderza w powszechność macierzyństwa – kobiety bowiem już nie tylko konkurują między sobą względy mężczyzn, ale traktując ich jak partnerów – odsuwają wybór na bardziej atrakcyjny egzemplarz. Inaczej to wyglądało w okresie, w którym kobieta spędzała czas w domu i atrakcyjność ekonomiczna mężczyzny oznaczała – wypłatę, a inaczej to wygląda w erze swobody obyczajowej i standaryzacji rozwodów, czy wręcz w ogóle odrębności. Innymi słowy poprzez sferę socjalno-ekonomiczną warunkuje się negatywnie prokreację, ograniczając kobietom wybór! Nie chodzi o to, że kobietom lepiej opłacała się strategia życiowa małych myszek, grzecznie rodzących dzieci w kurnych chatkach. Jednakże ceną za nowoczesność, edukację, feminizację, genderyzm i ogłupienie kobiet będą nienarodzone pokolenia. Po prostu, wszystko kosztuje. Ceną za afirmację kulturową feminizmu jest trwałe ograniczenie ilości populacji.

Wniosek – wszyscy przegrywają, afirmacja feminizmu jest tymczasowa, nie ma kolejnego pokolenia, kończy się cywilizacja, jedyne pocieszenie to brak genderowych-feministek, one też umrą.


Przejdź na samą górę

Komentarzy: 8

 • inicjator_wzrostu

  Doskonały i jakże zrównoważony tekst.
  Do ostatniego zdania :”jedyne pocieszenie to brak genderowych-feministek, one też umrą.”, dodałbym: że nie narodzą się też NOWE GENDEROWE-FEMINISTKI lub narodzi się ich mniej.
  Kiedy rolę naturalnej regulacji ludzkiej populacji na danym obszarze spełniały wojny, choroby zakaźne lub epidemia głodu …
  Dziś, gdy nie brakuje zasobów (problem z dostepem do nich), choroby są pod „jakaś tam” kontrolą a wybuch dużej wojny blokuje posiadany arsenał jądrowy – jedynym sposobem regulacji liczby ludności staje się wojujący genderyzm.
  Genderyzm, nie filozofia GENDER, mająca bardzo równościowe założenia i wiele dobrej woli.
  Ale z każdej ideologi można wyjąć to, co niesie zniszczenie (tu: GENDERYZM) i zanegować podstawy naszej cywilizacji opartej na naturalnym pojmowaniu płci.

  • Nasze dyskusje o GENDERYŹMIE nie dotyczą krajów Islamu.
   Wniosek: chrześcijan i europejczyków będzie ubywać, innych – nie.

 • Stach Głąbiński

  Nie interesuje mnie gender, jednak wiem, że zajmujący się tym przedmiotem twierdzą, iż jest to dziedzina wiedzy, czyli nauka, podlegająca takim samym kryterium jak kosmologia, matematyka, materiałoznawstwo, historia, literaturoznawstwo, religioznawstwo itd. itp. O twierdzeniach jakiejkolwiek nauki można dowodzić, że są prawdziwe lub fałszywe w określonym dla tej nauki obszarze doświadczenia. Pozbawione jest natomiast sensu rozważanie zgodności z wierzeniami religijnymi a z Biblią w szczególności, jako że te (przynajmniej w odniesieniu do chrześcijaństwa) dotyczą wyłącznie spraw nadprzyrodzonych, niedostępnych doświadczeniu. Nie ma również sensu twierdzenie, że jakaś nauka jest fałszywa (albo jakiś zbiór teorematów jest nauką, albo nią nie jest, jeśli owe t. nie są sprawdzalne doświadczeniem jak np. dogmaty teologii katolickiej). Można jedynie dowodzić fałszywości poszczególnych twierdzeń. Np. krasnoludkologia jest nauką, o ile zajmuje się wytworami wyobraźni ludzkiej. Twierdzenie tej nauki, że w większości opisów krasnoludki mają brody, jest przypuszczalnie (brak odpowiednich badań statystycznych) prawdziwe, natomiast twierdzenie, że k. można znaleźć w rzeczywistych grzybach, jest błędne.

 • Władek GENDER jest boski.
  Jeszcze nigdy mnie nie zawiódł.
  Prawdziwy Sarmata, dogłębnie okrutny, nieźle uzbrojony, ze specyficznym poczuciem papuziej elegancji.

 • Cytat z blogu Bobika jest również odzwierciedleniem mojego zdania na temat gender: (Bobik rozmawia z Labradorką)
  „A mnie pozwolono już w przedszkolu przebierać się za Rottweilera i dzięki temu nie muszę tkwić w psospołecznych rolach”.

  • Oczywiście jak to baba, zbyt szybko kliknęłam wyślij, zatem wyjaśniam, aby w pełni zrozumieć sens cytatu należy przeczytać cały tekst i kombinacje Bobika (a ja to się chyba nigdy nie poprawię).

 • @ Wojtek, ja tam na Dżędżer patrzę przychylnym okiem. Natomiast uważam, że zupełnie niepotrzebnie zajmuje się tym tematem Kościół zwłaszcza, że skorzystał z pieniędzy przeznaczonych na program gender. Media zarówno papierowe jak i internetowe nieźle sobie kpią z zaangażowania Kościoła.

Skomentuj


  Potwierdzam znajomość regulaminu portalu obserwatorpolityczny.pl, w szczególności zapisów odnoszących się do kwestii odpowiedzialności za zamieszczane komentarze i opinie.

Other News

 • Polityka Andrzej Duda prezydent elekt Rzeczpospolitej Polskiej

  Andrzej Duda prezydent elekt Rzeczpospolitej Polskiej

  Pan Andrzej Duda wygrał wybory prezydenckie w pierwszej i drugiej – jak wszystko na to wskazuje turze. Pan Andrzej Duda na tle pana B. Komorowskiego objawił się, jako zmiana i w sensie idei jako „coś nowego”, w tej chwili czeka nas wariant politycznej kohabitacji, która będzie trwała przynajmniej jakieś pięć miesięcy do wyborów parlamentarnych. Na pewno pan Duda w jakimś wymiarze powinien podziękować panu Pawłowi Kukizowi, za to zwycięstwo, to głosy wyborców pana Kukiza zdecydowały o wyniku drugiej tury, zresztą […]

  Czytaj więcej →
 • Polityka Wynik wyborów to głośne przesłanie dla rządzącego establishmentu

  Wynik wyborów to głośne przesłanie dla rządzącego establishmentu

  Znamy już sondażowy wynik wyborów, najciekawsze w nim jest to, że stanowi on tak wielkie zaskoczenie dla obozu władzy. Mści się pewność siebie, sytość, ośmiorniczki, ściskanie dłoni banderowskich i afery, a przede wszystkim mści się polityczna bylejakość kandydata, któremu nie chciało się nawet przeprowadzić solidnej kampanii wyborczej. Podobnie zawiódł cały obóz władzy, w kilku dużych miastach Polski – jak Kraków, Katowice, Wrocław, Poznań i w wielu dzielnicach Warszawy, gdzie mieszkają nasi sympatycy, z którymi przeprowadziliśmy wywiady – w ogóle nie […]

  Czytaj więcej →
 • Paradygmat rozwoju Polski model rozwojowy – bieda i brak perspektyw

  Polski model rozwojowy – bieda i brak perspektyw

  Jesteśmy po jednych wyborach a przed drugimi o wiele ważniejszymi wyborami i dlatego nie wahajmy się działać na rzecz, rzeczywistej zmiany naszej rzeczywistości. Jeżeli zmiana ma się dokonać, to nadchodzących wyborach parlamentarnych należy odsunąć od władzy obecnie aktywne partie polityczne – wszystkie, bez wyjątku. Poza nielicznymi wyjątkami nie można wybrać do Sejmu ludzi, którzy już w nim byli – potrzebujemy wymiany kasty przedstawicielskiej w sposób jednoznaczny i totalny, nazwiska osób, które się sprawdziły przez ostatnie 26 lat i nie zawiodły […]

  Czytaj więcej →
 • Społeczeństwo No i co z tego że Irlandia wprowadzi jednopłciowe małżeństwa?

  No i co z tego że Irlandia wprowadzi jednopłciowe małżeństwa?

  Wyniki referendum w Irlandii zaskakują, tamtejsze społeczeństwo dotychczas kojarzone raczej, jako silnie katolickie pokazało swoją liberalną i wolnościową twarz, przyznając godność do bycia w rodzinie dla osób tej samej płci. To niesamowite, w pewnym sensie, to złamanie istotnych politycznych, socjologicznych, obyczajowych i religijnych tabu. Jest to bardzo ważny sygnał pokazujący, że ludzie nie obawiają się zmian społecznych, co więcej nie tylko je akceptują, ale przede wszystkim – już nie są obojętni. Zdaniem szeregu opinii, „winny” tej sytuacji jest irlandzki Kościół […]

  Czytaj więcej →
 • Polityka Co dalej Polsko?

  Co dalej Polsko?

  Chciałoby się zapytać, – co dalej Polsko? Co dalej? Co będzie się działo z nami dalej? Jaki los czeka nasze państwo? Co się stanie z naszym społeczeństwem? Czego możemy się spodziewać w nowej, a może jednak w starej rzeczywistości? Przecież tak naprawdę, wraz z końcem wyborów nie liczą się już żadne obietnice, ani żadne cudowne recepty na zmiany w kraju, oto jest poniedziałek po wyborach – oto wracamy do naszej codziennej, szarej rzeczywistości. Być może zmieni się bardzo wiele, być […]

  Czytaj więcej →
 • Ogólna PKW informuje, że cisza wyborcza w dniu 24 maja zostaje przedłużona do godz. 22:30

  PKW informuje, że cisza wyborcza w dniu 24 maja zostaje przedłużona do godz. 22:30

  PKW informuje, że cisza wyborcza w dniu 24 maja zostaje przedłużona do godz. 22:30. Państwowa Komisja Wyborcza informuje, że Obwodowa Komisja Wyborcza nr 14 w Kowalach (powiat cieszyński) zarządziła przerwę od godziny 17:30 do 19.00 w ponownym głosowaniu w wyborach Prezydenta RP w dniu 24 maja w związku ze śmiercią wyborcy w lokalu wyborczym. Po zakończeniu przerwy lokal wyborczy komisji nr 14 w Kowalach będzie czynny do 22:30.W związku z tym cisza wyborcza 24 maja ulega przedłużeniu o 1,5 godziny […]

  Czytaj więcej →
 • Kultura Wilkiem do lasu XLVIII

  Wilkiem do lasu XLVIII

  Miejsca zapomniane Miejsc zapomnianych jest wiele. Dziś opowiem o wyprawie do kolejnego z nich. Zanim zniknie z powierzchni. Zanim zawali się, zostanie wyburzone, zagospodarowane, odcięte od świata, zamurowane. Kiedyś tętniło tutaj życie. Kiedyś ludzie korzystali z tego budynku. Dziś miejsce to stoi zapomniane. Do niczego się już właściwie nie nadaje. Nie znaczy to jednak, że nikt tutaj nie zagląda. Że nikt tutaj nie bywa. O, co to, to nie. Wiele śladów skazuje na to, że wciąż ktoś tu przychodzi. W […]

  Czytaj więcej →
 • Polityka Antysystem-owce

  Antysystem-owce

  Pewnego dnia Prorok zgubił but. Nie zwracając uwagi na ten nieistotny szczegół w dalszym ciągu głosił swe poglądy. Tę nie mającą nic wspólnego z jego przekonaniami okoliczność od razu podchwycił jednak rozentuzjazmowany tłum, przyjmując, że Prorok kazał im chodzić w jednym bucie. Okazuje się, że ta historyjka jest w dalszym ciągu aktualna. Refleksję tę wzbudził przedwyborczy wpis Pawła Kukiza, który poprosił swoich wyborców o udział w głosowaniu, a jednocześnie myślenie oraz głosowanie zgodnie z ich własnymi sumieniami. Prośba wydaje się […]

  Czytaj więcej →
 • Polityka Głosowanie w wyborach to głosowanie za Polską

  Głosowanie w wyborach to głosowanie za Polską

  Głosowanie w wyborach, to głosowanie za Polską, za państwem, za demokracją, za systemem, za prawem, za porządkiem i za pewnością jutra. Dlatego trzeba iść na wybory i głosować, ponieważ głosowanie jest ważnym aktem wyrażenia woli w procesach demokratycznych, w których wszelka władza pochodzi od suwerena, którym jest Naród. W tym przypadku nie ma znaczenia to, na kogo będziemy głosować – to kwestia indywidualnych preferencji, ważne jest żeby w ogóle oddać głos i to oddać głos ważny, który będzie wyrazem akceptacji […]

  Czytaj więcej →
 • Społeczeństwo Nie poradzimy sobie z emigracją…

  Nie poradzimy sobie z emigracją…

  Można narzekać do woli na rzeczywistość, można załamywać ręce nad emigracją z Polski, można ją traktować, jako obiektywny wskaźnik stanu spraw państwowych – to wszystko słuszne, mądre i potrzebne. Co więcej nie da się krytykować takiej argumentacji, albowiem ludzie po prostu głosują nogami. Jako państwo musimy się pogodzić z faktem, że nie poradzimy sobie z emigracją, jako zjawiskiem społecznym uwarunkowanym gospodarczo, bez ograniczenia swobody przepływu ludzi w Unii Europejskiej. Tak długo, jak długo będzie istniała możliwość zmiany miejsca zamieszkania oraz […]

  Czytaj więcej →